Organik ziyaretçi nedir ? Adından da anlaşıldığı gibi doğal yollardan ( arama motorları , farklı bir siteye verdiğiniz reklam linkleri, sosyal medya paylaşım linkleri vs.. ) sitenize giren kullanıcılardır.

Organik Ziyaretçi Tekil Hit

Organik ziyaretçi siteyi yükseltir mi ? Evet sitenize doğal yollardan giren ziyaretçiler arama motorları ve sıralama takip siteleri için önemli bir kriterdir. Bu sayede sitenizin kullanıcılar için ne kadar değerli olduğu ile ilgili fikir sahibi olurlar.

Satın alınan trafik işe yarar mı ? Bu konu tamamı ile aldığınız trafiğin organik ziyaretçi davranışlarına ne kadar çok benzediği ile ilgili bir durumdur.

Arama motorları veya analiz takip siteleri giren ziyaretçi davranışları ile aşırı derece de ilgilidir. Bunun sebebi gerçek ziyaretçi ile doğal olmayan ziyaretleri ayırt edebilmek içindir. Bu konuda sürekli kendilerini geliştirir ve sistemlerini durmadan yenilerler. Aldığınız trafik organik olmayan özellikler sergiliyorsa sobelendiniz demektir.
Sorgu Trafiğini ele alalım : Arama motoru google dan örnek verelim. Hit programları ile kelimenizin google da aratılarak girdiği bir ziyaret satın alırsanız en fazla analystic sonuçlarında sitenize giriş yapıldığını görürsünüz. Google bu konuda kendini aşırı geliştirdi ve kendi arama motoru üzerinden giren ziyaretçilerin her birine kendine özgü bir ID yani numara verdi. Bu numaraları da tabiki rastgere oluşturdu. Aramayı yapan kişinin ID numarasını da siteye giriş yapıldığında kendi veritabanına kaydetti. kendinde bulunan ID ile ziyaret edenin ID numarası birbirini tutarsa o ziyareti ORGANİK ARAMA olarak saydı. İki konu arasındaki farkı görmek isterseniz o şekilde bir paket aldığınız da analystic kelime aramaları sonuçları ile webmaster tools search sonuçlarını karşılaştırın. Birbirinden çok farklı olduğunu görürsünüz.
Yani ne şekilde olursa olsun analystic ile kelimenizin gerçek sorgu ziyatetçisi arasında fark olacaktır. Çünki sistemin tamanına kendileri müdahale edebiliyorlar.
Tavsiyemiz kelime aramaları yaptıran hiç bir sistem kullanmamanızdır. Çünki bu konu çözülmesi çok zahmetli bir konudur.
Kelime Arama trafiği hizmetimiz mevcut fakat kesinlikle tavsiye etmediğimiz bir trafik çeşididir. İllaki kullanmak istiyorum diyene de yapabileceğimiz bir şey yok

Arama trafiği en önemli konu olsa da diğer özellikler sayesinde ziyaret çeşitliliği sağlanıp sitenizin sıralamada yükselmesi ve daha hızlı indexlenmesi sağlanmaktadır. Ziyaretçinin IP si, işletim sistemi çeşitliliği (mobil masaüstü tablet linux windows mac Android Ois gibi) browser çeşitliliği (firefox , chrome, opera , explorer gibi), Ziyaret süresi ve kaç sayfa gezdiği gibi konular kelime araması eksiğini bir çok alanda tamamlamaktadır. Tabi olay sadece ziyaretçi değil sitenize eklediğiniz yeni sayfalar ve paylaşımlar veya etkileşimler de gereklidir. Ziyaretçi satın almak sitenizi yükseltir, ama diğer eksiklerinizi (domain puanı, dizin puanı, seo ile ilgili güncellemeler, içerik güncellemeleri, sosyal etkileşim, sitenizde işe yarar kopya olmayan içerik barındırma gibi )de tamamlamanız şartı ile. Doğru ve sistemli bir çalışma ile yükselirsiniz. Eğer sadece ziyaretçi alıp oturup beklerseniz bir yere kadar gider sonra takılırsınız.

Arama Motoru Trafiği
Google , bing, yandex, yahoo, yaani vb 570 arama motorundan herhangi birinden veya birkaçından kullanıcıların sizin istediğiniz kelime veya kelimeleri aratarak sitenize girmesi ile oluşan trafik çeşididir.
Arama Motoru Trafiği hizmetimiz : İstediğiniz arama motorundan istediğiniz kelime ile ziyaretçi sağlayabiliriz. Bu konu yukarıda anlattığımız konudur. Google ve Bing için Tavsiye etmeyiz, ama isteyen olursa da geri çevirmeyiz. Diğer arama motorları bu kadar gelişmiş olmadığı için bir çoğunda halen işe yaramaktadır. Özellikle de yurt dışında bir çok ülke kendi arama motorlarını kullandığı için yurt dışında daha etkilidir.

Doğrudan Trafik
Kullanıcıların sitenizin ismini browser a yazarak (kısayol oluşturarak veya sık kullanılanlara ekleyerek de olabilir) girdiği durumlardır.
Doğrudan Trafik hizmetimizde diğer eklentilerimiz ile(ziyaretçi özelllikleri ve çeşitliliği) istediğiniz kadar doğrudan trafik sağlayabiliriz.

Sosyal Medya Trafiği
Sitenizin linkini sosyal medya sayfalarında paylaştığınızda ziyaretçilerin bu linklere tıklayarak sitenize yönlenmeleridir. Bir nevi referans trafiğe benzer bir işlemdir.
Sosyal Medya Trafiği hizmetimizde sitenizin bağlı olduğu sosyal medya sayfalarınızdan veya rakiplerinizin sosyal medya sayfalarından veya direk sosyal medya ana sayfalarından sosyal medya ziyaretçi trafiği sağlıyoruz.

Referans Trafik
Diğer sitelerde bulunan backlinklerinizden veya reklam linklerinizden tıklanarak sitenize gelen ziyaretçi çeşididir. Yani ziyaretçi önce farklı bir siteye girer oradan sizin sitenize giriş yapar. Bu trafiğin avantajı bir nevi rakiplerinizden size yönlenen puan kazandırmak. arama motorlarınca anlamı diğer siteyi beğenmedi oradan sizin sitenize geldi gibi algılanabilir.
Referans Trafik hizmetimiz ile istediğiniz web sitesinden veya rakiplerinize ait sitelerden web sitenize referans trafik sağlıyoruz.

Masaüstü Ziyaretçi Trafiği
Masaüstü işletim sistemine sahip bilgilsayarlar ile yukarıda belirtilen özelliklerde web sitenize giren ziyaretçi trafiğidir.
Masaüstü Ziyaretçi Trafiği hizmetimiz ile ziyaretçiler (windows, linux, MAC varsa istediğiniz daha farklı işletim sistemi ve değişik browserlar ile )sitenize giriş yapar 5 dk dan uzun süre sitenizde değişik sayfalarda gezinir.

Mobil Ziyaretçi Trafiği
Mobil işletim sistemlerine sahip telefonlardan (Android , Ois varsa istediğiniz daha farklı işletim sistemleri ile) yukarıdaki özelliklerde web sitenizi veya sitenizin mobil sayfalarına giriş yapan ve sitenizde gezen ziyaretçi trafiğidir.
Mobil Ziyaretçi Trafiği Hizmetimiz ile Mobil işletim sistemi ve değişik mobil browserlar ile sitenize veya sitenizin mobil sayfasına giren ziyaretçiler 5 dk dan fazla sitenize kalır değişik sayfalarda gezerler.

Tablet Trafiği
web sitenize veya sitenizin mobil sayfasına tablet ile giriş yapıp gezen ziyaretçi çeşididir.
Tablet Ziyaretçi Trafiği hizmetimiz ile farklı tablet işletim sistemi ve farklı browserlar ile giriş yapan ziyaretçiler 5 dk dan fazla sitenizde kalır ve değişik sayfaları gezerler.

Browser Çeşitliliği
Sitenize giriş yapan ziyaretçilerin ziyaretlerini hangi browser ile yaptığı da çok önemlidir. Masaüstü , mobil ve tablet ziyaretçilerinin farklı browser sürümleri vardır. Arama motorları ve analiz sistemleri bu bilgileri de toplar.
Browser Çeşitliliği hizmetimiz ile 500 den fazla browser sürümü çeşidi ile giriş yapan ziyaretçilerinizi çeşitlendiriyoruz. Hatta isterseniz browser sayısını artırabilmeniz için sisteme browser ekleme yapabilirsiniz. Bunun için de altyapı sağlıyoruz.

İşletim sistemi çeşitliliği
Masaüstü mobil veya tablet lerde bir çok işletim sistemi çeşidi bulunmaktadır. Tüm ziyaretçilerinizin sadece windows kullanıcısı olamayacağı gerçeğini göz önüne alarak Ziyaretçi çeşitliliği açısından önemli bir konudur.
Hizmetimizde İşletim sistemi çeşitliliği sağlayarak ziyaretçi kalitesini en üst seviyede tutuyoruz.

Sayfa Oturum süresi
Sayfa Oturum süresi bir ziyaretçinin sitenizde kaç dakika durduğunu gösterir. Sitenizde kadar fazla zaman geziyorsa içeriğinizi ve sitenizi o kadar beğendiği anlamına gelir. Bu da sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan bir etkendir.
Ziyaretçi hizmetimiz içerisinde önemli özelliklerden birisi de bu dur. Giriş yapan ziyaretçiler her defasında aynı sayfaları gezerek kısır bir döngü yaratmazlar. Her kullanıcı sitenizde farklı sayfalarda farklı sürelerde gezer. Web siteleri için Tavsiye ettiğimiz sayfa oturum oranı en az 5 ve üzeri dir. Bu ayarı müşterimizin isteği doğrultusunda ayarlayabiliriz. Burada etkilenen konu ise ziyaret sayısıdır. Örneği günde 100.000 kullanıcı 2 sayfa geziyorsa. aynı oranda ayarlanan bir sistemde 10.000 kullanıcı 10 sayfa gezer, bu durum ziyaret sayısı çok olup sayfa oturum oranı az olan siteden daha avantajlı sonuçlar sağlar.

Hemen çıkma oranı
Web sitenize giriş yapan ziyaretçilerin sitenize girip çıktıkları süreyi ve tekrar sitenizi aynı gün içerisinde tekrar ziyaret etmesi ile süre ve sayfa oturum oranının belirmenmesinden oluşur. Kısaca sitenize giriş yapıldıktan sonra ne kadar geç çıkış yapılırsa o kadar iyidir.
% 30 un altında hemen çıkma oranları ile en kaliteli ziyaretçi özelliklerini sağlıyoruz.

Sayfa / Oturum
Sayfa Oturum bir ziyaretçinin sitenize girdiği andan çıktığı zamana kadar kaç sayfayı dolaştığını gösterir. Sitenizde ne kadar sayfa gezerse o kadar ilgi çekici konu ve içerik olduğunu varsayabiliriz. Bu da sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan bir etkendir.
Ziyaretçi hizmetlerimizde ziyaretlerin sayfa / oturum oranları müşteri isteğine göre ayarlanabilir. sayfa oturum oranı 2 den 20 ye kadar ayarlanabilir. not : Tek sistem kullananlar için sayfa oturum oranı ne kadar yükselirse ziyaretçi sayısı o oranda azalır. Artırmanın yolu ek sistem kiralamaktır.

Tekil IP ve kullanıcı
Tekil IP ler ziyaretçi sayısını belirler. Son zamanlarda DNS değiştiricilerin de devreye girmesi ile web siteleri konum bilgisini tarayıcılardan aktarsalar da IP ile konum olayından google bile vazgeçti. Doğrudan IP veya DNS çeşitliliğini tekil ziyaretçi sayısı ile birleştirdi.
Tekil IP ve DNS ile ziyaretçi hizmetimiz ile özellik durumuna göre günlük 500 ile 2.000.000 kullanıcı yı sitenize yönlendirecek kapasiteye sahibiz.

Organik Ziyaretçi Hizmetimiz ile ilgili Trafik paketlerini incelemeyi unutmayın.

Organik Ziyaretçi Tekil Hit

Organik ziyaretçi nedir ? Tekil hit site yükseltir mi organik tekil türk ziyaretçi paketleri neleri etkiler ziyaretçi satın al web traffic paketi

organik ziyaretçi, organik türk hit, tekil ziyaretçi, tekil türk hit, ziyaretçi satın al, hit satın al, web traffik, web traffic, trafik satın al, google trafik satın al, ziyaretçi paketleri, google ziyaretçi paketleri, organik hit özellikleri,