Allinanchor Nedir? Nasıl Kullanılır?

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-05-21 23:24:55

Allinanchor Nedir? Nasıl Kullanılır? Allintitle kullanımı faydaları nelerdir? Allinanchor stratejileri nasıl belirlenir?

Allinanchor Nedir? Nasıl Kullanılır?

Allinanchor Nedir? Nasıl Kullanılır?

1776

Allinanchor Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda allinanchor nedir? allintext nasıl kullanılır? allinurl ne işe yarar, arama terimleri arasındaki farklar nedir? google arama terimleri SEO için nasıl kullanılmalı konularına değindik...

Allinanchor Nedir? Nasıl Kullanılır?
Allinanchor terimi, Google araması için bir giriş komutunu ifade eder. Belirli bir arama terimine bağlantı veren tüm sayfaları görüntüler. Örneğin, “allinanchor: siteyukseltme.com” yazarsanız (tırnak işaretleri kullanmadan), o arama terimi için bağlantılar içeren tüm sayfalar görüntülenir.

Allinanchor Genel bilgi


Allinanchor, diğer web sitelerinin gücünü değerlendirmek amacına hizmet eder. Sonuçlar alaka düzeylerine göre görüntülenir. Örneğin, mağaza operatörleri rekabetin nerede durduğunu uygun girdilerle bulabilirler. Bununla birlikte, Allinanchor, sıralamada iyi yer almak için kaç tane site ziyaretinin gerekli olacağı hakkında bilgi sağlamaz.

Allintitle Aksine Allinanchor


Allintitle, giriş komutu, yalnızca anahtar kelimeler eklemekle sınırlı iken ve aramadaki sayfa başlıkları, Allinanchor link metinlerini ve geri bağlantılarını arar. Yukarıda bahsedildiği gibi, Allinanchor, gerekli ziyaretçi sayısı hakkında fikir vermemektedir.
Bununla birlikte, belirli arama terimlerinin anlamı hakkında çok şey tespit edilebilir. Örneğin, arama satırında “allinanchor: daha fazla ziyaretçi” girerseniz, yaklaşık 1.140 sonuç alırsınız. “Allinanchor: web sitesi tanıtımı” girişi, 11.400'den fazla sonuç verir. İkinci arama terimi bu nedenle çok daha rekabetçidir.
Üçüncü bir terim ayrıca Google’daki aramaları özellikle hedefler: Allinurl. Yalnızca URL’de girilen sözcüğü içeren arama sonuçları görüntülenir. Allinanchor, Allintitle ve Allinurl, arama motoru optimizasyonu için değerli bilgiler oluşturmak üzere birleştirilebilir.

Allinanchor stratejileri


Sonuçları Allinanchor ile değerlendirdikten sonra, en az iki olası strateji mümkün. Bir yandan, Google’da önünüzde bulunan sağlayıcılarla doğrudan rekabet etmeye çalışabilirsiniz. Bu, kendi girişinizi geliştirmek, yani rekabetin önüne geçmek için iyi planlanmış SEO önlemleri gerektirir.
Sonuçlardan yararlanmak için en önemli web sitesi, bağlantıları en çok istenen arama terimlerini içeren web sitesidir. Araştırmacı için, sonuçlar kendi arama motoru optimizasyonunuzu daha iyi planlamada kullanılabilecek sıkça aranan anahtar kelimeler ve kelime zincirlerinin gerçekçi bir resmini sunar.
Allinanchor araştırması, İnternet üzerinde güncel sahnenin her zaman güncel bir resmini çekebilmek ve buna göre tepki verebilmek için düzenli olarak yapılmalıdır.

Allinanchor ve diğer Google istekleri


Allinanchor ve Allintitle, arama motoru optimizasyonu için kullanılabilecek diğer eylemlerden sadece ikisidir. Yukarıda belirtilen Allinurl'a ek olarak, başka bir sorgu seçeneği de Allintext yoluyla yapılan aramadır. Bu tür bir arama ile meta veriyi değil, yalnızca metin alanını arar. Örneğin, “allintext: ryte.com” komutunu yazarsanız, yalnızca bu arama terimini içeren sonuçlar metin alanında görüntülenir.
Genel olarak genel bir bakış için Allinanchor, Allinurl, Allintitle ve Allintext'in birlikte kullanılması önerilir. Dahası, Allinanchor araştırması sadece bireysel terimlerden oluşmadığı gibi, aynı zamanda istenen terimlerin sıklığını kontrol etmek için birkaç kelime zinciri kullanabilme avantajına sahiptir.
SERP'lerin kullanımı Allinanchor ile bağlantılı olarak önemlidir. SERP ve allinanchor arama SEO stratejileri geliştirilebilir ve rekabetin en önemli anahtar kelimelerini tespit edilebilir. Dahası, başarılı bir şekilde yeni kurulan veya iş birliğine yönelik çalışmalar için önlemler alınabilir.

Arama motoru optimizasyonu ile alaka düzeyi


Allinanchor ve tarif edilen diğer türler gibi araçların kullanılması, rekabet web sitelerinin kapsamlı bir resmini elde etmek ve motoru optimizasyonu için günümüzde vazgeçilmezdir. Bu araçların ve uygun yazılımların bir kombinasyonudur ve belirli analizler yapmak ve SEO işlemlerini geliştirmek için kullanılabilir.
Özellikle, Google SERP’lerin sıralamasına yerleştirilmeniz kötüye gidiyorsa, Allinanchor herhangi bir çöküşün nedenini veya nedenlerini araştırmak için değerli veriler sağlayabilir. İnternet sürekli değiştiğinden, düzenli olarak yapıldığında Allinanchor araması en etkilidir. Bu, arama motorundaki yüksek sıraları eşleşen anahtar kelimelerle doldurmayı veya uygun iş birliği ortakları aramayı kolaylaştırır.

allinanchor nedir, allinanchor nasıl kullanılır, allinanchor faydaları, allintext nedir, Allinurl ne işe yarar, google arama kısayolları nelerdir