Blog Yazıları İle İlgili Yanılgılar

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-05-21 18:02:14

Blog Yazıları İle doğru bilinen yanlışlar blog yazıları yazılırken yanılgılar, blog yazıları yazarken dikkat edilmesi gerekenler, en iyi blog yazıları

Blog Yazıları İle İlgili Yanılgılar

Blog Yazıları İle İlgili Yanılgılar

1648

Blog Yazıları İle İlgili Yanılgılar

Blog Yazıları İle İlgili Yanılgılar, bir blog yazısı yazarken genelde yapılan hatalar, doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgilendirme yaptığımız bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Blog Yazıları İle İlgili Yanılgılar
Bir SEO profesyonelinin stratejisinde sabit kalan tek şey, içeriğin hala kral olduğu ve muhtemelen düzenli olarak üretebilecekleri en iyi SEO blog yazıları türetmektir. Ancak, size blog yazıları ile ilgili gerçekten yaygın olan ve en kötüsü yanılgı olan bir şeye inandığınızı söylemek için buradayım.
Yanlış anlama, içeriğiniz için mükemmel uzunluk ve yayınlama sıklığının mevcut olmamasıdır. Aklınıza gelebilecek bir neden, içeriğin öznel olan faktörlerden oluşması ve izleyicilerinizin her birine uymamasıdır. Dolayısıyla, bugünün makalesi, içerik oluşturmada başarılı bir blog stratejisine sahip olmak için doğru faktörleri bulmaktan ibarettir.

Blog Gönderi Uzunluğu


İdeal blog yazıları uzunluğunu veya ideal yayın sıklığını destekleyen çok sayıda istatistiksel veri var. Bu belirli verileri aramak için en iyi yer Google Arama Sonuçlarıdır. Yukarıda alıntı yaptığım anahtar kelimeleri Google’a girdiğinizde, ilk sayfanın size en iyi içerik uzunluğunu gösteren siteleri gösterdiğini unutmayın.
5.000 anahtar kelime aralığında, sonuçların gösterdiği ideal uzunluğun 2.300 ila 2.425 kelime arasında olduğunu ve bunun için zorlamanız gerektiğini söylediklerini göreceksiniz.
Şahsen, buna asla inanmayacağım. Yanlış ve yanıltıcı. Bu tür bilgilere inanıyorsanız, sadece kendinize zor anlar yaşatıyorsunuz.

Blog Yazıları Hakkında Ne Sormalısınız?


Bu tür verileri, istatistikleri, grafikleri veya blog yazılarınızı belirtilen uzunlukta yazmanızı söyleyen herhangi bir şey gördüğünüzde kendinize şunu sormalısınız:

Anahtar Kelimeler


İdeal blog gönderisinin, izlemeniz gereken verilerin hangi belirli anahtar kelimeler için geçerli olduğunu düşünün. Bu soruları sormazsanız, önerilen ideal uzunluğun gezinme, bilgilendirme, işlem veya belki e-ticaret anahtar kelimeleri için olması durumunda kafanız karışır.
Birden fazla anahtar kelime hedeflemeseniz bile, ayrıntıları bilmemeniz zaman kaybettirir. Temel olarak, eğer cevap alamazsanız, yukarıda bahsettiğim akıl yürütme çizgisi boyunca bir soru sorarsanız. Bunun anlamı yalnızca standart sapmanın yüksek olduğunu fark etmeniz durumunda azalır.
Eksik olmak, bulduğunuz verilerin hiçbir şekilde faydalı olmadığı veya kuralcı bilgi olarak bile kabul edilmeyeceği anlamına gelir. Eğer insanlar bunu kurallayıcı olarak görürse yanıltıcı olur.

Benzer Sonuçlar


Kendinize, hedeflediğiniz anahtar kelimeleri kullanıp kullanmadığınızı ve önerilen blog gönderim uzunluğunun, sizin anahtar kelimelerinizi kullanıyorlarsa aynı olup olmadığını, kendinize sorun.
Sorguyu tam olarak yanıtlamak için bazı anahtar kelimelerin derin, kapsamlı bir içeriğe ihtiyaç duyduğunu her zaman unutmayın, ancak bazı anahtar kelimeler yalnızca kısa ve açıklayıcı içerik gerektirir.

Korelasyon


Her zaman korelasyonun nedensellik anlamına gelmeyeceğini unutmayın. Ortalama kelime sayısının belirli bir sıra ile ilgili olduğunu gösteren grafikler görüyorsanız, buna inanmayın. Temel olarak, blog yayınlarınızın uzunluğu hiçbir zaman sitenizin sıralamasıyla doğrudan ilişkilendirilmez. Google asla bu şekilde çalışmaz.

Ne Yapmalısın


Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını bilin ve anlayın.

Kritik Olun


Belirli bir anahtar kelime için en üstteki üç sıralamaya bakarsanız ve içeriğinin gereğinden fazla uzun olduğunu fark ederseniz, belirli bir anahtar kelimenin, cevaplamak için gereken doğru içerik miktarını düşündüğünden emin olmaktan çekinmeyin.
Sadece kendinize daha iyi zaman ayırmakla kalmazsınız, aynı zamanda okuyucularınız bunu takdir eder. İçeriğinizi fazla abartmak, en iyimizin bile başına gelebilir. Bu nedenle içeriğinize dikkat edin. Kısa, kapsamlı ve kritik olun.

İçeriğinizi Arayıcıya Tamamlayın


Bu, blog gönderinizin uzunluğunu belirlemenin en iyi yoludur. Kısa bir blog yazısı aracılığıyla yanıtlanabilecek bir sorguyu hedeflemek ve özellikli bir snippet’a sahip olmak istiyorsanız, binlerce kelime içeren bir blog yazısına ihtiyacınız yoktur.
Tersine, karmaşık, spesifik ve çok fazla açıklama gerektiren bir sorguyu hedeflemeye çalışıyorsanız, devam edin ve binlerce kelimeden oluşan bir blog yazısı oluşturun; Öngörülen bir içerik uzunluğunu takip ettiğiniz için değil, ancak sorgunun cevaplanması için kapsamlı bir açıklamaya ihtiyacı olduğundan bunu yapmalısınız.

Yayın Sıklığı


Şimdi yayınlama sıklığından söz edeceğiz. Ayda 10'dan fazla yayın yapan web siteleri hakkında bilgi edinme konusundaki ayrıntıları, ayda 5 kereden daha az yayınlayanlardan daha fazla trafik aldığını muhtemelen görmüşsünüzdür.
Düşünmeniz gereken şey, NEDEN 10 veya daha fazla blog yazıları olan web sitesinin daha fazla trafik aldığıdır. Dikkate alınacak çok fazla faktör var, o yüzden otomatik olarak okuduğunuz her şeye inanmayın.
Belki de 10 veya daha fazla blog yazıları olan web sitesi sadece bir blog yazısı nedeniyle daha fazla trafik alıyor olabilir. Diğerleri ise sadece bloglarını doldurmak için içerik yazıyorlardır.

Ne Sormalısınız?


Diğer web siteleri ile benzerliklerim var mı?


Yayınlama sıklığı hakkında veri içeren belirli bir içeriğe dahil edilen web sitelerinin sizinkiyle benzer olup olmadığını kendinize sorun. Benzer bir kitleniz olup olmadığını ve içeriklerinin kabul edilebilir kalitede olup olmadığını öğrenin.
10 veya daha fazla yayının, yüksek performanslı bir blog yayınına sahip olmak kadar iyi olup olmadığından emin olun. Çünkü karşılaştırılamazlarsa, zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir.

Trafik kalitesi ne kadar önemli


Her zaman web sitelerinin sahip olduğu trafiğin kalitesini düşünmeniz gerektiğini unutmayın. Yaygın olarak gördüğünüz veri / çizelgelerde, içerdikleri web sitelerinin kaliteli trafiğe sahip olup olmadıklarını görme şansınız olmaz.

Önemli olan faktörler


İçerik Planlamanız yeni aboneler oluşturmak isteyen SEO uzmanları içindir. Yapabileceğiniz en iyi şey, hedeflerinize uygun bir içerik programı yapmaktır. SEO için düzenli olarak salı ve perşembe günleri içerik yayınlıyoruz ve abonelerimiz bunu biliyor.
Bir programda içerik yayınlarsanız, o zamandan çok daha sık yayınlarsanız, izleyicileriniz belirli bir günde / programda yayınladığınızı anlar. Temel olarak, yayıncılığınız, izleyicilerinizin anlayabileceği bir sıklığı ifade etmelidir. Hedefleriniz, yalnızca ayda bir, haftada bir veya günlük olarak yayınlamanıza yol açabilir. İçerik zamanlamanızın hedeflerinize uygun olduğundan emin olun.
Tutarlılığınız sayesinde aboneleriniz ve blogunuzda yeni olan kullanıcılar bile blog yazılarınızı ne zaman bekleyeceklerini bilir.

Blog Yazıları Hakkında Son Dokunuşlar


Kaliteli ve kitleye hitap eden blog yazıları oluşturmayı geliştirmek için bu makalede vurguladığım detayları unutmayın. Ancak, bloglamaya veya yayınlamaya yeni başlayanlar için, diğerlerinden daha fazla içerik yayınlamanızın faydalı olacağını da tavsiye ediyorum.
Çok yazmaya başladım ve sadece o andan itibaren geliştim. Bu web yayıncıları için de geçerlidir. Zamanla, doğru miktarda çaba gösterirseniz ve tüm hatalarınızdan ders alırsanız, sonunda daha iyi olursunuz. İhtiyacınız olandan daha fazla blog yazıları yayınlamak veya hedef kitlenizin ihtiyacı sizin için iyi bir uygulama olacaktır ve zanaatınızda daha iyi olmanızı sağlayacaktır.
Blog yazıları veya içerik oluşturma hakkında herhangi bir yanlış anlama biliyor musunuz? Sosyal medya sayfalarımızda yorumlar bölümünde konuşalım.

Blog Yazıları İle doğru bilinen yanlışlar, blog yazıları yazılırken, blog yazıları yazarken dikkat edilmesi gerekenler, en iyi blog yazıları, Blog Yazıları İle İlgili Yanılgılar, iyi bir blog yazısı yazmak, en iyi blog yazıları, iyi bir blog yazısı yazmak