Domain Yaşının SEO için Önemi

Tarih : 2019-11-11 - Son Ziyaret : 2022-05-21 17:57:40

Domain Yaşının SEO için Önemi nedir ? domain yaşı büyük siteler google da ilk sıraya daha çabuk yükselirmi seo etkisi nasıldır gibi konular üzerine

Domain Yaşının SEO için Önemi

Domain Yaşının SEO için Önemi nedir ? Domain yaşı

1687

Domain Yaşının SEO için Önemi

Arama motoru optimizasyonlarında ( SEO ) domain yaşının etkisi nedir domain yaşı ne kadar önemlidir google da sıralamaya hızlı çıkabilmek için eski bir domain satın almak veya eskiden hazırlanmış site

Yeni bir domain aldınız
google size domaininiz yeni diye az puan vermez. Siteniz ile ilgili çabalarınızı ( doğru yoldan ilerliyorsanız ) göz ardı etmez, domain iniz yeni diye sizi sürekli geride tutmak için uğraşmaz. Eğer böyle düşünüyorsanız yanlış yoldasınız .
Domain Yaşı Eski Siteler
veb sitesi kurdunuz. yıllar geçtikçe siteniz puan toplayarak yükseldi. google da bu istikrarlı çabanızı görüp bir de üstüne domain yaşınızla ilgili puan verir.
Eski bir domain satın almak
İşlerinizi aceleye getirmek için eskiden tescil edilmiş bir domain almanın mantığı.
Uyanıklık etsem domain alıp üzerinde çalışmak yerine 10 hatta 20 yıl önce alınmış bir domain alsam ilk sıraya hemen otururmuyum diye düşündünüz mesela.
Burada ilk sorulacak soru onca yıl bu domainin içinde ne türlü bir site barındığı olmalı. A sektöründe puan toplamış bir alan adı nı b sektöründe kullanmak eski domainin kelime puanlarını direk sıfıra indirir. Hatta içinde her sene farklı bir kategoride site barındıran ne olduğu belli olmayan ya da 10 yıllık olup da içi boş kalmış domainlerden bahsetmiyorum ile.
Yani eski bir domain alıp içinde daha önce bulunan siteden alakasız bir site kuracaksanız sıfır domain daha mantıklıdır.
Ama aynı kategoride olup istediğiniz kelimelerle aynı kelimelerde puan toplamış bir eski domain işinizi görür. ( yine içi yıllarca boş kalmamış olmak kaydıyla)
oyuna gelmeyin

piyasada eski domain alırsan uçarsın kaçarsın hemen ilk sıraya oturursun vs deyip değerinin binlerce kat fazlasına domain satmaya (kakalamaya) çalışan uyanıklardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Ama illaki alacaksanız domain in gelmişini geçmişini iyice araştırmanızı tavsiye ederiz..
Zira google da çalışan binlerce uzmanı kandırmak tahmin edebileceğiniz gibi o kadar da kolay değildir.

domain yaşı, Domain Yaşının SEO için Önemi nedir ?, yaşı büyük siteler, eski silteler, domain yaşı büyük siteler, domain, yaşı, eski, siteler, google, da , ilk, sıraya, daha, hızlı, yükselir mi , domain yaşı yüksek site almak, yaşlı domain satın almak,