En önemli 10 Google Sıralama Kriteri Tavsiyesi

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-05-22 01:39:27

En önemli 10 Google Sıralama Kriteri Tavsiyesi domain link içerik sayfa ve kelime değeri konuları google da ilk sırada çıkmak için yapılması gereken

En önemli 10 Google Sıralama Kriteri Tavsiyesi

En önemli 10 Google Sıralama Kriteri Tavsiyesi

1679

En önemli 10 Google Sıralama Kriteri Tavsiyesi

google sıralama kriterlerinden önemli olanlarını sizler için sıraladık.Değişik kaynaklardan derleme bilgilerle sizlere sunuyoruz. Siz de sitenizle ilgili yükseltme kriteri konularını inceleyin

*

DOMAiNiN GÜVENiRLiGi

: İçeriklerinizi ve bağlantılarınızı kaliteli hale getirerek Domain güvenilirliğinizi Authority oluşturun. Bir sayfayı değerlendirirken Google domainin güvenilirliğini bir bütün olarak da değerlendirir. Domainin Güvenirligini öğrenmek için Open Site Explorer.

*

RESPONSiVE ( MOBİL UYUMLU ) TASARIM

: Sitenizin responsive tasarım olduğundan ve mobil kullanıcılar için de çok çabuk açıldığından emin olun. Şu andaki web trafiğinin yarısından fazlası mobil cihazlardan sağlanmaktadır. Google ın resmi tutumu ayrı bir mobil websitesinin oluşturulmasındansa Responsive Design (mobile de uyumlu) bir site yapılması yönünde. Hızlı yüklenen, mobil dostu responsive design bir site tablet ve akıllı telefonlardan arama yapan kişiler için daha yüksek bir sıralama sağlayacaktır.

*

SAYFA YÜKLEME HIZI

: Sayfa hızı Google’ın kamuoyuna duyurduğu birkaç sıralama kriterinden biridir. Bu konu son derece önemlidir. Google ın PageSpeed Insights tool unu kullanarak sayfanızın yükleme hızını kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Sayfanızın yükleme hızını artırmak için PageSpeed Insights ( sayfa hızlandırma aracı ) kullanın. W3 Total Cache ve WP Smush It ( Her ikisi de ücretsizdir ) kullanarak işleri hızlandırabilirsiniz.

*

SAYFANIZIN GÜVENiLiRLiGi ( AUTHORITY ) / PAGE RANK

: Sayfanızın güvenilirliği gelen linklerin kalitesi ve sayısı ile değerlendirilir. Şu ana kadar Google ın kullandığı en önemli sıralama kriteridir. Gerçek olan şudur, sayfanız güvenilir (authoriative) olmadığı sürece Google sıralamada görmezden gelecektir . Sayfanızın güvenilirliğini (authority) oluşturmak için Guestographics gibi beyaz şapkalı link oluşturma çözümlerini deneyin.

*

LiNKiN iLGiLi OLMASI

: Üzerinden geçtiğimiz gibi bir linkin güvenilirliği çok önemlidir. Ama Google sizin sitenize yönlenen linklerin ilgili linkler olması konusuna çok daha fazla hassasiyet göstermektedir. Aslında eski bir Google çalışan ilgililik yeni PR ( page rank ) demiştir. Bu yüzden link aldığınız sitelerin alanlarının sizinkiyle aynı olması konusunda özen gösterin. Yani kepenk satan bir site yönetiyorsanız, ilgili sitelerden link alın. muz satan ya da kostüm satanlarla ilgili bir siteden değil. Güvenilir ve ilgili sitelerden link almaya yoğunlaşın.

*

Başlıkta Anahtar Kelime Kullanımı

: Sayfanızın başarılı olmasını istediğiniz kelimeyi başlığa koyun. Özellikle hedef kelime ile başlaması daha avantajlı olacaktır. Sayfanızda anlattığınız konunun en önemli kelimesinin yani yükseltmek isteiğiniz kelimenin başlıkta ilk sırada olmasına dikkat edin.

*

İçerik Uzunluğu ve özgünlüğü

; Sayfanızın içeriğini mümkün olduğu kadar anlaşılabilir ve mümkün olduğunca uzun olmasına dikkat edin. Yapılan araştırmalarda ziyaretçilerin sitede bekleme süreleri için minimum 300 kelime üzeri hazırlanan sayfaların daha başarılı olduğu sonucu ortaya çıkıyor. Konuyu ne kadar detaylandırır ve kopya olmaktan çıkarırsanız sayfa değeriniz artar. Tavsiye olarak 1500 kelime ile 3000 kelime arası konu anlatımı olan sayfalar sizi daha çabuk başarıya ulaştıracaktır.

*

H tagları kullanımı ve Kelime yoğunluğu

; H taglarının kullanımını rastgele değil orantılı ve yerinde kullanmanız google ın göz ardı etmediği konulardan biridir. Url nin vurgulanan anahtar kelime ve h2 taglarınızın konumu google a vereceğiniz mesajı daha iyi hale getirir. Makalenin ilk 100 kelimesinde, H2 etiketinde hedef anahtar kelimeniz yer alsın.

*

ZAYIF YA DA KOPYA iÇERiK

: Sitenizi gözden geçirin zayıf ve kopya içerikli sayfaları silin ya da indeks dışı bırakın. Google güçlü ve orijinal içeriğe sahip siteleri derecelendirmek istemektedir. Çöp sayfaların zayıf veya yinelenen sayfalar olması sitenizin sıralamasını aşağıya çekecektir. Aynı syfaların tag larla veya tekrar eden arşiv linkleri ile tekrar etmesine izin vermeyin.

*

SiTEDE KALMA SÜRESi

: Google da gezinen birisinin sizin sayfanıza geldiğinde eğilimleri ne yönde oluyor ? Sitenizde takılıyorlar ve sitenizdeki diğer sayfaları da ziyaret ediyorlar mı, yoksa arama sonuçları sayfasına hemen geri mi dönüyorlar ? Google, Google da sayfanıza insanların nasıl reaksiyon gösterdiğiyle çok ama çok ilgi gösterir. Sitenizde geçirdikleri süre, buna sitede kalma süresi denir. Çok önemli bir sıralama kriteridir. ,sayfanızın ilk açıldığında görüntülenen üst kısmını karışıklıktan görüntü kirliliğinden ve ziyaretçiyi zorlayan uygulamalardan uzak tutun. Bu kısım ne kadar ilgi çekici olursa sitenizde kalma zamanı artacaktır.

En önemli 10 Google Sıralama Kriteri Tavsiyesi, domain değeri, link değeri, özgün içerik, sayfa değeri, kelime değeri, google da ilk sırada çıkmak için yapılması gereken, google da ilk sırada çıkmak, google yükseltme, site yükseltme, Google Sıralama,