Makale Nasıl İncelenir? Siteler Ne Kadar Güvenli?

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-05-21 18:08:06

Makale Nasıl İncelenir? Siteler Ne Kadar Güvenli? makalemizde zayıf ve gülçü makaleler, makale icelemeleri, makale yazarken nelere dikkat edilir...

Makale Nasıl İncelenir? Siteler Ne Kadar Güvenli?

Makale Nasıl İncelenir? Siteler Ne Kadar Güvenli?

4553

Makale Nasıl İncelenir? Siteler Ne Kadar Güvenli?

Makale Nasıl İncelenir? Siteler Ne Kadar Güvenli? Makale yazarken dikkat etmeniz gereken teknikler, güçlü ve zayıf makaleler, makale kontrol etmek, makale eklentileri gibi konulara kısaca değindik.

Makale Nasıl İncelenir? Siteler Ne Kadar Güvenli? : İyi bir makale yazmak iki şey gerektirir: iyi içerik ve iyi teknik. Makale nasıl incelenir sorusunun cevabı da bu iki önemli noktayı bilmekle açıklanır.
İnternette yazarken rekabet etmek için çok fazla site olacak. Herkes bir şeyler yazabilir, gönderebilir ve makale olarak adlandırabilir. Bilgi çağında, bir makalenin tanımı çok bulanık bir çizgidir aslında. Bununla birlikte, iyi ve kötü arasındaki çizgi çok daha belirgin ve tartışmalı olarak, daha önemlidir.
İyi makale oluşturmak nispeten kolaydır. Çoğu insan farkında değil, ama herkesin söyleyecek ilginç şeyleri var. İyi teknik daha zordur soyut ve nüanslı görünebilir ve genellikle bir makaleyi yapan ya da bozan nokta da bu teknik kısımdır.
Zayıf bir makale verimsizdir. Güçlü bir makale zihinleri değiştirir, takipçi kazanır, ağırlık taşır, saygı ister.
İyi bir makale yazmak için bizlerinde kullandığı en iyi kurallar:

Giriş engelinizi en aza indirin. Okuyucunuzun içeri gelmesini kolaylaştırın.


Bir makalenin başında büyük bir açılış paragrafı giriş için büyük bir engeldir. Okuyucunuz, makalenin gerçekten ilginç ve okumaya değer olup olmadığını belirlemeden önce geniş bir metin duvarından geçmesi gerekir. Bu, büyük bir çaba harcamasını gerektirir.
Giriş kısmını kısa ve net tutun. Bir cümle veya iki cümle önde gelen paragraf kolay bir katılım olduğunu gösterir.
Kısa ve ilgi çekici bir şeyle başlayın. Okuyucunuza değer sağladığınızı kanıtlayın, sonra çaba harcamalarını isteyin.

Paragraflarınızı kısa ve metninizi görsel olarak çekici tutun.


Kaç kez, yoğun paragraf satırları gördün ve ilgini kaybettin? Dürüst ol.
Fakat, kısa paragraflar nettir, okunması kolaydır, okuyucu paragrafı bitirdiğinde hedefe varmış gibi hisseder. Kısa paragrafı bittiğinde yenisini okuma hevesi daha fazladır.
O yüzden metninizi parçalayın. Okuyucunuzun paragraftan paragrafa kadar kelimeleri kovalamasını sağlayın. Onları hızlandırın. Onlara fikirler arasında boşluk verin.
Kelimeleri boş boşluklarla dengeleyin, sözlü cümleler arasındaki nefesler gibi. Unutmayın! Kısa demek; kesin, güçlü ve net demektir. Bir şişe ligth bira yerine bir kadeh tekila içmek gibi düşünün. Bence mantıklı.
Kısa cümleler basit ve ucuz görünmez. Aksine güçlü ve temelli görünürler.
Anahtar kelimeyi her makaleye birkaç kez ekleyin.
Anahtar kelime doldurma, önermediğim eski bir SEO tekniği olsa da kesinlikle anahtar kelimenizi makalenize birkaç kez eklemelisiniz.
Bilgisayarlar için değil insanlar için yazın, ancak anahtar kelimeyi eklemek için doğal bir fırsat varsa kullanın!
Anahtar kelimeyi dahil etme sayısı size bağlıdır. Doğal göründüğünden ve blog parçanızın başlangıcında en az bir kez gerçekleştiğinden emin olun.
LSI anahtar kelimelerini dahil edin.
Makalelerinizin Google’da iyi bir şekilde sıralanmasını sağlamak için daha gelişmiş bir teknik Latent Semantic Indexing (LSI) anahtar kelimelerini kullanmaktır.
Bunlar, Google’ın yazdığınız içeriğin kalitesini ve genişliğini belirlemek için kullandığı terimlerdir.
Blogunuzda bulunan, kartvizit tasarlama konusundaki makalenizde, içeriğinde ‘reklamı yapılan’, ‘baskı’ ve ‘creative’ dahil olmak üzere çeşitli ilgili ifadeler yer alıyor. Bu tür alakalı anahtar kelimeler, Google’a içeriğinizin hangi konuyla alakalı olduğunu söyler ve sıralamanızı artırmanıza yardımcı olur.
Bu LSI anahtar kelimelerini bulmak için arama sonuçlarının altına bakın.

Örneğin, ‘cilt sağlığı’ için bir Google araması yaparız. Arama yaptıktan sonra sayfanın en altında alakalı farklı arama önerileri yer alır, LSI anahtar kelimelerimiz aslında bunlardır. ‘Cilt Sağlığı’ anahtar cümlesini arattığımızda belirttiğimiz yerde aşağıdaki ilgili anahtar kelimeler çıkacaktır:
  • Cilt sağlığı için vitamin
  • Cilt sağlığı için yapılması gerekenler
  • Cilt sağlığı birliği
  • Parlak cilt için yapılması gerekenler
  • Porselen cildin sırrı
  • Güzel cilt için ne yemeli
  • Bebek gibi bir cilt için ne yapılmalı
  • Parlak cilt kadınlar kulübü


‘güzel cilt ve ‘yemek tarifleri’ gibi kelimeleri ve ‘parlak cilt ve ‘sağlıklı cilt’ gibi ifadeleri kullanarak, sağladığınız yüksek kaliteli içerik için Google’ın makalelerinizi sıralamasını sağlayabilirsiniz.

Anahtar kelimeleri H2 veya H3 başlıklarına ekleyin.


En iyi makaleler belirli başlıklar altında farklı bölümlere ayrılmıştır.
HTML'de bunlar H2 veya H3 başlıkları olarak bilinir (H1 başlıkları yazınızın başlığı için ayrılmıştır).
Google’a makalenizin dahil ettiğiniz anahtar kelimeyi kapsadığını göstermek için, bu ifadeyi alt başlıklarınızda listelediğinizden emin olun.

İçeriğinizi optimize edin


Google, arama algoritmalarını sürekli olarak değiştiriyor.
Arama sonuçları sayfasının en üstünde kaldığınızdan emin olmak için, bugünün taktiklerinin ötesine bakmanız ve sizi arama sonuçlarının üstünde tutacak uzun vadeli stratejilere odaklanmanız gerekir.
Sürekli değişen SEO ortamındaki tek sabit, Google’ın her zaman alt içerikteki kaliteli makaleleri derinlemesine sıralamasıdır.
Dünyanın dört bir yanından gelen pazarlama etkileyicilerinin %57'sinin yaptığı gibi, Alakalı içerik oluşturmak en etkili SEO yöntemidir.
İçeriğin nasıl oluşturulacağı aşağıda açıklanmıştır: Google sizi bugün ve gelecekte yıllarca ödüllendirecektir.

Uzunluğu artırın.


Google'ın derinlemesine içeriği ödüllendirdiği bir sır değil.
Kısa bilgi almak isteyen blog okuyucuları hakkında muhtemelen duymuş olduğunuz tavsiyelere rağmen, gerçek şu ki SEO’daki en iyi değer makalelerdir.
Google, güçlendirme çalışmaları için harika bir örnek teşkil ediyor. En üstteki dört sonuç 1000 kelimenin üzerindedir.

Google Aramaya Güçlü Girin


Bunu sitemde de görebilirsiniz. Bu da dahil olmak üzere makalelerimin geneli derinlemesine yazılmış ve çok fazla içerik barındırıyor.
Bu içerik türü kullanım için daha iyidir ve bu nedenle Google’da daha üst sıralarda yer almaktadır.

Okunabilirliği arttırın


Google uzunluğu değerlerken, aynı zamanda içeriğinizin ne kadar kolay okunabileceğine göre içeriği sıralar.
Bu elbette sanayiye göre değişir. Hekimlere karmaşık enstrümanlar satan bir B2B tıbbi web siteniz varsa, içeriğinizi okuyucularınız için basitleştirmemelisiniz.
Ancak, yazdığınız endüstri veya konu için gerekli olmayan karmaşık bir jargon kullanıyorsanız, işlerin okunmasını kolaylaştırmanın zamanı gelmiştir.

Sık sık güncelleyin.


Dünya sürekli değişiyor ve Google, kullanıcılarına bunu yansıtabilmek için mümkün olan en güncel içeriği sunmak istiyor.
Makalenizin Google’daki sonuçlarını iyileştirmek için bunları sık sık güncellemelisiniz. Bu zor bir süreç olmak zorunda değildir.
Tek yapmanız gereken WordPress gönderisinde birkaç güncelleme yapmak ve Google değişiklikleri tanıyacaktır.

Teknik sıralama faktörlerini dahil et


Sıralamanızı artıran gözle görülür faktörleri fark etmek kolay olmakla birlikte, akılda tutulması gereken başka teknikler de var.
Bu teknik sıralama faktörlerini iyileştirerek, makalenizin Google’daki sıralamasını artırabilirsiniz.

URL’nizi anahtar kelime bakımından zengin ve okunabilir yapın.


İçeriğinizin unutulmuş bir kısmı URL’dir.
Çoğu site sahibi bunu yalnız bırakır, ancak Google ve kullanıcılarının URL’nizi nasıl gördüğünden yararlanabilirsiniz.
Article-id-175837958. html gibi yararsız bir şey yerine, URL'lerinizi öne çıkarın.
Öncelikle, Google anahtar kelimelerdeki odak kelimeleri bulabilir. Bu, aynı alandaki diğer makalelere göre SEO avantajı elde etmenizi sağlar.
İkincisi, kullanıcıların alakalı bağlantıları tıklamaları daha olasıdır. Ve kullanıcılar bağlantılarınızı ne kadar çok tıklarsa, Google’ın aramasında o kadar üst sıralardasınız demektir!

Etkileyici bir meta açıklaması ekleyin.


Google için bir açıklama sağlamazsanız, makalenizde rastgele bir snippet gösterilecektir.
Genellikle bu, potansiyel okuyuculara iletmek istediğiniz mesaj türü değildir. Bunun yerine, sonuçlarda görünen özel bir cümle oluşturmanız gerekir. Bu, meta açıklama olarak bilinir.
Meta açıklama eklemenin harika bir yolu, WordPress için ücretsiz Yoast SEO eklentisi. Bu araç ile SEO başlığını, URL ve meta açıklamasını düzenleyebilirsiniz. Böylece web sitenize karmaşık kod eklemek zorunda kalmazsınız.
Düşünceli Büyüme Sonrası Düzenle WordPress
İçeriğiniz için SEO için en iyi uygulamaları kullandığınızdan ve Google kuralları tarafından oynatılmasından elde edilen sonuçlara ulaştığınızdan emin olmanın harika bir yolu.

Makale Nasıl İncelenir?, Siteler Ne Kadar Güvenli?, İyi makale oluşturmak, makale SEO tekniği, Teknik sıralama faktörleri, WordPress için ücretsiz Yoast SEO eklentisi, Yoast SEO eklentisi, 2019 Google kuralları,