Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-01-28 07:25:24

Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri hakkında kısa bilgilendirmeler yaptık. Blog makale yazımı ile ilgilenen arkadaşlar için faydalı olacak

Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri

Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri

3763

Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri

Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri konusunda küçük bilgilendirmeler yaptık. SEO Uyumlu ve başarılı bir makale yazmak için Makalede Kalite konularını ele aldık. Makaleci olmak isteyenler ;

Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri : Makale yazarı olmak hem araştırmacı hem öğretici olmakla birlikte bilgiyi konuşturmak ve bundan zevk almaktır. Konumunuza bağlı olarak, evden veya en sevdiğiniz kafeden çalışma esnekliğine sahip olabilirsiniz. Hangi konular hakkında yazmak istediğinize karar verebilir ve çalışmanızı yayınlanmış olarak görebilir ve gerçek değer yaratabilirsiniz.
Ancak iş her zaman bu kadar kolay değildir ve harika bir yazar olmaktan başka başarılı olmanız gereken birkaç uzmanlık alanı vardır. Bu yüzden, burada, iyi bir içerik yazarının sahip olması gereken ve kariyerlerini geliştirmeye yardımcı olacak yedi temel beceri sunuyoruz.
1. Makale Yazımında Adaptasyon
Bu açık görünebilir ama tonda ve stilde eserin amacına ya da markanın kültürüne uymadığından düz düşen birçok makale içeriği görüyorum.
Örneğin, bir açılış sayfası muhtemelen kısa olan ve okuyucuyu harekete geçmeye ikna etmek için tasarlanmış bir makale içermelidir. Buna karşılık, detaylı bir makale daha karmaşık bir sorunu açıklamak için daha fazla ayrıntıyla en iyi şekilde çalışacaktır.
Ton açısından, tıbbi araştırmacıları hedef alan bir bilimsel ekipman şirketinin blog makaleleri, sağlık bilincine sahip tüketicilerin daha geniş bir yelpazesini hedefleyen bir organik yiyecek dükkanı için gönderilerden çok daha farklı olacaktır. Ne kadar çok stil öğrenirseniz ve ne kadar çabuk uyum sağlayabiliyorsanız, içerik yazarı olarak o kadar değerli olursunuz.
2. Güçlü Makale Yazarlığı için Güçlü Araştırma Becerileri
İyi araştırma iyi içerik için anahtardır. İyi araştırma güvenilirlik ve en önemlisi değer katar. Bu nedenle, çevrimiçi güvenilir kaynaklardan güvenilir ve ilginç bilgiler bulmak çok önemlidir. Uzmanlar, özellikle iyi bilgi birikimine sahip olduklarından doğru bilgileri etkili bir şekilde alabilmeniz için büyük kaynaklardır.
3. Etkili Makale ve SEO Bilgisel Ortaklığı
Harika içerik yazarları SEO trendlerinin zirvesinde kalır. Sonuçta okuyucular bulamazsa en iyi makale bile etkili olmaz. SEO dostu başlıklar ve açıklamalar hazırlamak, anahtar kelimeleri etkin bir şekilde kullanmak ve Google’ın en son algoritma değişikliklerine ayak uydurmayı bilmek önemlidir.
4. Makale Organizasyon Becerileri
Organize etmek sadece temiz bir çalışma alanına sahip olmakla ilgili değildir; Bu, aldığınız görevi zamanında teslim etmeniz anlamına da gelmektedir.
Bir takvim tutun ve teslim tarihlerinizi not edin. Çoğu akıllı telefon, zamanınızı düzenlemenize yardımcı olacak programlara sahiptir. Bir işi geç teslim etmek, müşterilerinize kötü bir mesaj gönderir ve genellikle editörlere makalenizi kanıtlamak için geç kalmış olabilirsiniz. İşlerinize öncelik verin, böylece hepsini zamanında halledersiniz.
5. Makalede konuya Odaklanabilme Yeteneği
Yazma, bazen bulması zor olabilen odak gerektirir. Çalışma zamanı geldiğinde, dikkat dağıtıcı şeylerden kurtulun ve bir seferde bir işe odaklanın. Bazen topun yuvarlanmasını sağlamak için, daha büyük projelerinize başlamadan önce birkaç küçük, tamamlaması kolay görevle başlayabilirsiniz.
6. Makale Teslim Tarihi Bulma Yeteneği
Müşterilerinizin de yetiştirmesi gereken son tarihleri mutlaka vardır. Zamanında kaliteli bir içerik sunmak, yalnızca profesyonel değil aynı zamanda güvenilir olduğunuzu gösterir.
Bu, iyi zaman yönetiminin kaç işi kabul edip reddedebileceğinizi ve zamanında teslim edebileceğinizi gerçekçi bir şekilde belirlemenize yardımcı olması için iyi bir zaman yönetiminin gerekli olduğu anlamına gelir.
7. Makale için İletişim
Bir makale görevi hakkında sorunuz varsa, müşteriye bildirin. Makale yazmak iletişim gerektirir, bu yüzden bir sorun olduğunda müşterinizle temasa geçmemek için hiçbir bahane yoktur.
8. Makale Düzenleme ve Daha Fazla Düzenleme
İlk taslaklar nadiren mükemmeldir. Becerileri düzenleme, sabır, disiplin ve detay için iyi bir göz gerektirir. Dilbilgisine ek olarak, yazım ve noktalama işaretleri, fazlalık noktaları ve fazla kullanılmış sözcükleri arar. Ve böyle durumlarda yazmaktan daha çok zaman harcıyorsanız başka bir konuya yönelme zamanınız gelmiş demektir.
9. Makalede Kalite Sunun
Kaliteli benzersiz içerik oluşturmak için elinizden geleni yapın, makalelerinizi çekici ve gramere uygun hazırlayın. İdeal olarak, müşterilerin makalelere ihtiyacı olduğunda, sizi zamanında işi bitiren mükemmel bir yazar olarak düşünmelerini istersiniz.
Daha fazla müşteri ve daha yüksek ücret gerektiren işler istiyorsanız, sürekli olarak iyi yazılar sunmak sizi hedefinize götürecektir.
10. Makaleci olarak Talepte Kalmak
Mükemmel bir yazar olabilirsiniz, ancak en son trendlerden haberdar değilseniz, iş fırsatlarınız sınırlı olacaktır. Makale toplulukları ve serbest topluluklara katılın. Çevrimiçi profillerinizi geliştirin, farklı sosyal platformlardan ve işinize ilişkin piyasa örneklerinden yararlanın.
Birkaç sosyal platformda aktif bir varlık sürdürmek, yalnızca belirli yazma işlerini alma olasılığınızı arttırmakla kalmayacak, aynı zamanda değerli bağlantılar kuracaksınız.
Müşteriler her zaman erişimlerini artırmak isterler, böylece ağınızla içerik ya da yaptığınız işleri paylaşırsanız. Bir nevi reklamda yapmış olursunuz.
Yazar olmaktan daha fazlası var
Bir makale yazarının yazılı kelime için bir yetenek sahibi olması önemli olsa da bu, bulmacanın yalnızca bir parçasıdır.
Araştırma becerileri, SEO bilgisi, uyarlana bilirlik ve güncel kalmak, bir içerik yazarı olarak başarıya ulaşmaya devam etmenizi sağlamanın yoludur.
Sürekli bu becerileri geliştirmek için zaman ayırdığınızda okuyucuların sizi bulması, okuması ve talep etmesi kolay olan içerik türünü oluşturabileceksiniz.

Makale Yazarının Sahip Olması Gereken 10 Beceri, Makale Yazımında Adaptasyon, Güçlü Makale Yazarlığı, Etkili Makale ve SEO, Organizasyon Becerileri, Makalede konuya Odaklanabilme, Makale Düzenleme, Makalede Kalite, Makale toplulukları, seo uyumlu makale,