Ocak 2019 Google Algoritma Güncellemesi

Tarih : 2019-03-01 - Son Ziyaret : 2022-05-21 18:03:25

Google Ocak 2019 Algoritma Güncellemesine Yakından Bir Bakış, google da neler yenilendi hangi kurallarda değişiklik oldu, google 2019 ilk güncelleme

Ocak 2019 Google Algoritma Güncellemesi

Google Ocak 2019 Algoritma Güncellemesine Bakış

1686

Ocak 2019 Google Algoritma Güncellemesi

Google Ocak 2019 algoritma güncellemesine genel bir bakış atcağız, 2019 yılında sitenizin seo konularında ilk olarak nelere dikkat etmeniz ve hangi konuların daha da önem kazanacağı konularına bakalım

Ocak 2019 Google Algoritma Güncellemesi Google algoritma güncellemesi, her zaman SEO dünyasının konuşulanı olmuştur. Bunlar; 2018’deki çeşitli güncellemelerle farklı web sitelerinde büyük sıralama değişiklikleri getirmiştir. Google Medic gibi web sitesi içeriğini ve arama sıralamasını etkileyen güncellemelerle, her zaman kullanıcıların en iyi sonuçları almasını sağlamak için arama motorlarını optimize etmenin bir yolunu bulur.
2018’de gördüğümüz güncellemeler, Google’ın hiçbir zaman uyumadığı ve araçlarının ve arama motorlarının kullanıcılar ve SEO uzmanlarının kullanması için çalışır durumda kaldıklarından emin olduklarını gösteriyor.
Bu durum da 2019’un farklı olmayacağı anlamına geliyor. Bunu göz önünde bulundurarak, birçok SEO uzmanı 2019’a girer girmez olası güncellemeler bekliyorlardı ve birkaç gün içinde, Google’ın yıla başlamak için etkili bir güncelleme başlattığı anlaşılıyor. İşte bu yeni güncelleme hakkındaki düşüncelerimiz ve SEO'nuzu nasıl etkilediği hakkında yorumlarımız.

Google algoritma güncellemesi İzleme


Algoritma güncellemelerini takip ederken ve dalgalanmaları sıralarken kaç arama sırasının dalgalandığını görmek için SEMRush ve Accuranker kullanıyoruz.
Accuranker'ın Google Grump reytingi öfkeli olsa da son birkaç haftadır aynı şekilde devam ediyor. Bununla birlikte, SEMRush Sensöründe SERP oynaklığı yüksek olmuştur, bu da etkili bir Google algoritma güncellemesi uygulandığı anlamına gelir. Geçen hafta oldukça normal ve sessizken, yeni yılın birkaç gününden sonra en etkili değişikliklerle ortaya çıktı.

Etkiyi Güncelle

SERP oynaklığı şu anda çoğu arama aracında yüksek olmakla birlikte, Google, web sitelerinin performans ve içerik kalitesiyle ilgili olarak bazı web sitelerini etkileme eğiliminde olduğu için, en çok etkilenen web siteleri kategorilerine bakmak gerekiyor.

Bu en yeni güncelleme için, önemli ölçüde etkilenen web siteleri, otomotiv endüstrisi, yiyecek – içecek, evcil hayvan kategorisindeki web siteleri, hatta bazı kanun ve hükümet web siteleri gibi işletmelerle ilgili web siteleridir.
Bu güncelleme, e-ticaret ve sağlıkla ilgili web sitelerinin sıralamalarının önemli ölçüde etkilendiği Google Medic güncellemesine benziyor. Google algoritma güncellemesi, aynı zamanda web sitelerinin içeriğini daha iyi arama sıralaması ve kullanıcı deneyimi için optimize etmeye devam etmeleri için Google'ın sinyalleri olduğu anlamına gelir.

Nasıl kurtarılır


2018'deki geçmiş güncellemelere benzer şekilde, bu yeni Google algoritma güncellemesi ile amaçlanan, web sitelerinin EAT kurallarına uyacak şekilde kaliteli içerik sunmasını sağlamaktır. İçerik pazarlaması, herhangi bir SEO stratejisinde, trafik getirmenin anahtarı olduğu ve aynı zamanda kullanıcıya yararlı bilgiler sağladığı için çok önemlidir.
Bunu akılda tutarak, sıralamanızın artmasını ve büyümesini sağlamak için web sitenizdeki düşük ve yüksek kaliteli içeriği tanımlamak en iyisidir. Eski içeriği güncellemek de trafiği yeniden yakalayabilecekleri ve kullanıcıların geri dönecekleri her zaman yeşil bir içerik kaynağı haline gelebilecekleri için etkilidir.
İçerik, herhangi bir web sitesi için değerli bir unsurdur ve oldukça bilgilendirici, gerçekçi ve kullanışlı içerikler ortaya çıkardığınızdan emin olarak, sürekli trafik almanızı sağlayabilirsiniz.
Google’ın en son algoritma güncellemesi, web sitelerinin tamamındaki içeriği optimize etme yolunda devam ettiklerini göstermektedir. Çevrimiçi aramayı olumsuz yönde etkileyebilecek birçok yanıltıcı ve güvenilmez kaynak ile bu yaklaşım, kullanıcılar için yalnızca en iyi içerik türünün bulunmasını sağlar.
Genel olarak Google algoritma güncellemesi veya SEO ile ilgili sorularınız ve sorunlarınız varsa, iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz. SEO uygulama ve puan sistemleri ile ilgili paketleri inceleyebilirsiniz.

Google Ocak 2019 Algoritma Güncellemesi, Ocak 2019 Google Algoritma Güncellemesi, Ocak 2019 Google, 2019 Google Algoritma Güncellemesi, google 2019 ilk güncelleme, google haberleri, google seo güncelleme, 2019 seo algoritma, 2019 seo, google 2019 seo