Özgün İçerik Neden Önemli ve SEO ya Katkısı Nedir

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-01-28 09:33:41

Özgün İçerik Neden Önemli ? SEO ya Katkısı Nedir ?

Özgün İçerik Neden Önemli ve SEO ya Katkısı Nedir

Özgün İçerik Neden Önemli ? SEO ya Katkısı Nedir ?

1542

Özgün İçerik Neden Önemli ve SEO ya Katkısı Nedir

Web siteleri için özgün içeriğin önemi ve seo ya etkilerinin anlatıldığı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz. Web sitenize makale eklerken nelerin etkili olduğunu konu alan makalemizi paylaşıyoruz.

Özgün İçerik Neden Önemli ? SEO ya Katkısı Nedir ? Özgün İçerik oluşturma, pazarlama ve SEO, çevrimiçi başarı peşinde koşarken her zaman el ele olmuştur. Ancak, pek çoğu, aralarında karmaşık bir çizgi olduğunun farkında değil. Daha spesifik olarak, içeriğin genel SEO düzenine nasıl uyduğu bilinmelidir.

Muhtemelen zaten içeriğin kral olduğunu duymuşsunuzdur ve şahsen ben de buna inanıyorum. Ancak, SEO endüstrisi, özgün içerik tekniğinin bir arama motoru optimizasyonu stratejisinin yalnızca bir parçası olduğunu varsaymaktadır. Ancak, durum bu kadar basit değil, çünkü özgün içerik olmazsa tüm çabalarınız boşa çıkacaktır.
Bugün, içeriğin sadece bir altküme değil aynı zamanda SEO nun temel özelliklerinin çoğunda yer alan ayrılmaz bir parçası olduğu hakkında yazacağım.
Web sitenizin bağlantı kurma kampanyasını (geri bağlantılar), hedeflenmiş anahtar kelimeleri ve site denetiminizi düşünün. Bunu bilmiyor olabilirsiniz, ancak bunlar içeriksiz ise, olması gerektiği gibi çalışmayacaktır. Daha fazla uzatmadan başlayalım.

Özgün İçerik Fikri ve Anahtar Kelimeler


Çoğumuzun bildiği gibi, anahtar kelime araştırma ve hedefleme SEO nun ayrılmaz bir parçasıdır ve daima da olacaktır. Aynı zamanda, SEO uzmanları da yalnızca en iyi ve uygun içeriğin gerçekten bu anahtar kelimeleri başarılı hale getireceğini biliyor.
Bir web sitesinin içeriğinin sağladığı cevaplar sayesinde, dünyadaki sayısız kullanıcıdan gelen sorular memnuniyetle karşılanmaktadır. Bu da daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır. Temel olarak, size anlatmaya çalıştığım, yayınladığınız her içeriğin başarılı bir anahtar kelime araştırma süreciyle başlamasından kaynaklanıyor.
Harika anahtar kelime araştırma süreçleri sizinle başlar. Sitenizle alakalı anahtar kelimeleri düşünün ve kullanıcılar tarafından nasıl aranacaklarını düşünün. Daha sonra, bu listeyi geliştirmek için anahtar kelime aracınızı kullanın.

Anahtar kelime araştırmanız için bir başlangıç noktası olarak kullanabileceğiniz 2 basit yol vardır

;
Google ın Otomatik Tamamlama ve İlgili Aramalar özelliği Hedef kitlenizle iletişim kurmanın en iyi yolu ve ne aradıklarını bilmektir.
Neyse ki, Google size bu konuda yardımcı olabilir. Kullanıcıların nasıl arama yapacaklarını düşünerek başlayın. Sonra otomatik tamamlama önerisini not alın. Daha sonra, sayfanın altına doğru aşağı kaydırın ve SERP lerin ilgili arama bölümüne bakın (arama motoru sonuç sayfaları).
yumurta tarifi anahtar kelimelerini arama çubuğuna girersiniz, birkaç saniye sonra açılır menü görünecek ve orijinal sorgunuzla doğrudan ilişkili bazı otomatik tamamlama önerilerini gösterecek ve muhtemelen bunlar en çok arananlar olacaktır.
Ardından, sayfanın en altına gidin ve sorgunuzla ilgili aramaları not edin.
Araçları Kullanma ; Hedefleyebileceğiniz daha ayrıntılı potansiyel anahtar kelimelere bakmak için Google addwords anahtar kelime aracı, SEMrush, Ferzy vb. Gibi anahtar kelime araştırma araçlarını kullanabilirsiniz.
Hedeflemek istediğiniz anahtar kelimelerin bir listesini derledikten sonra, bunlarla ilgili özgün içerik oluşturup ilgili bölümlerde paylaşabilirsiniz. Bu anahtar kelimeleri şurada kullanabilirsiniz:
Sosyal Medya ; Web sitenizi ve içeriğini tanıtmanın bir yolu olarak etiketlerdeki anahtar kelimeleri kullanın.
Blog Post ; Blog yayınlarınız için yeni konular hakkında beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olmak için anahtar kelimelerinizi kullanın.

Backlink Performansı


Google ın bir web sitesinin yetkisini, alaka düzeyini ve güvenilir olup olmadığını belirlemek için bağlantılar kullandığı bilinen bir gerçektir. Bunlar, ilgili ve kaliteli özgün içerik oluşturan ve bu içerikleri ziyaretçi, ürün, Pazar odaklı hazırlayan sitelerdir.
Bununla birlikte, pek çok insan bağlanabilir içeriğin gerçekte ne olduğunu bilmiyor. Neyse ki, Moz ve Fractl arasındaki iş birliği, istisnai olarak bağlanabilir ve paylaşılabilir bir içeriğin dört temel özelliğini bize gösteriyor:

 • İlgi Çekici
 • Kıyaslamalı
 • Son derece duygusal
 • Hedef coğrafyanın kültürüne uygun


  • Bu öğelere sahip olan içerik kampanyaları uygun tanıtım stratejisiyle birleştiğinde yüksek kaliteli bağlantılar haline gelecektir. Bu, web sitenizin Google a tüm bağlantılarınızın doğal ve kullanıcı odaklı olduğunu gösterecektir.

   Site Denetimi


   Web sitenizin teknik yönüne girmenin en iyi yollarından biri, eksiksiz ve kapsamlı bir denetim yapmaktır ve bu sayede, hangi sayfalarınızın performans gösterdiğini anlayabilirsiniz.
   Hangi sayfaların standartlara uymadığını biliyorsanız, bu sayfaları yenilemek için kaliteli, ilgi çekici özgün içerik kullanabilirsiniz. Sayfaları güncellerken bana faydalı olduğunu gösteren bazı yöntemler şunlardır:

   • 301 yönlendirmesini kullanarak kopyalanmış veya benzer içeriğe sahip sayfaları birleştirme.
   • Sayfaları düzenli olarak kontrol etmemi ve uygun olduğumu gördüğümde güncellememi sağlamak için hatırlatıcıları kullanmak.
   • Daha uzun ömürlü içerik oluşturma, böylece gerektiğinde bazı sayfaları rutin olarak güncellememe gerek kalmaz.
   • Her içerikteki bağlantıları güncelleme ve web sitemdeki diğer sayfalarda daha iyi açıklandığı bölümleri kaldırma.


   Özgün İçerik Kraldır


   İçerik hala kraldır ve yukarıda paylaştığım ipuçları NEDEN kral olduğunu kanıtlıyor. SEO uzmanlarının içeriğini doğru izleyiciler tarafından okunması için kullandıkları çok sayıda stratejisi vardır. Ancak içeriğin SEO kampanyanızın bazı yönlerini nasıl etkilediğini bilmek ve stratejinizi eskisinden daha etkili hale getireceğini bilmek ve anlamak önemlidir.
   Web sitenizin teknik yönünü optimize etmenin Google ın daha iyi anlamasına, taramasına ve dizine eklemesine olanak sağlayan durum olduğu inkâr edilemez, ancak kaliteli, güncel ve alakalı özgün içerik sahibi olmak sizi gerçekten arama sonuçlarında bir numaralı noktaya götürecek tekniktir.
   Bunlar, özgün içerik ve SEO nun birbirlerini etkili bir şekilde tamamlamaları için sadece birkaç yol. SEO nuzu yepyeni bir seviyeye götürebilecek başka yollar biliyor musunuz ? Sosyal medya sayfalarımızdan yorum yapın ve konuşalım.

   Özgün İçerik Neden Önemli ?, SEO ya Katkısı Nedir ?, özgün içerik ve seo, makale yazarak site yükseltmek, seo makale ve site yükseltme, içeriğin özgün olması, özgün içerik ve seo etkileri, seo makale ile seo yapmak, seo lu makaleler, potansiyel kelimeler,