Video SEO Optimizasyonu

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-05-21 21:19:37

2019 yılında öne çıkan konulardan birisi de youtube seo, Video SEO Optimizasyonu Trend Olacak, videolarınızı yapılandırırken dikkat etmeniz gerekenler

Video SEO Optimizasyonu

2019’da Video SEO Optimizasyonu Trend Olacak

1704

Video SEO Optimizasyonu

2019 yılında öne çıkan konulardan birisi de video optimizasyonudur. Youtube videolarınızı ne kadar iyi optimize ederseniz organik ziyaretçilerinizi o kadar artırabilirsiniz. Video seo ile ilgili bilgi

2019’da Video SEO Optimizasyonu Trend Olacak Video, internette belki de en popüler içerik türü haline geldi; sosyal medya ve video akışı olan web siteleri de yüksek trafik sayılarına sahip oldu. Giderek daha hızlı internet ve mobil tarama için tercih edilen bir platform olan video içeriği, dünya çapında kullanıcılar için daha erişilebilir hale geldi. Yazımızda da bahsedeceğimiz konu tam olarak 2019 Yılında video SEO nasıl bir seyir izleyecek.
Bu, oyun oynayan insanlarla ilgili videoların ve vlog'un günlük yaşamı ve etkinlikleri popüler bir eğlence biçimi haline geldiği güncellemelerine vlog yapan YouTube ve Twitch gibi akış sitelerinde daha da belirgin olarak görülebiliyor. Aslında, çevrimiçi videoların bugünlerde televizyonlardan daha yaygın hale geldiği, akış numaralarının düzenli olarak milyarlara ulaştığı söylenebilir.
Bu durum, Video SEO analizini her zamankinden daha önemli kılar. Çünkü videolarınızın aranabilir kalmasını sağlamak, daha fazla görüntü ve trafik elde etmek için önemlidir. Seçim bolluğunun daha da genişlemesiyle, videolarınızın daha sık gösterilenler olmasını sağlamak önemlidir.
Milyonlarca video arasında göze çarpmak zor olabilir, ancak bu ipuçları daha fazla görüntü elde etmenizi sağlayacak çok ihtiyaç duyulan desteği vermenize yardımcı olabilir.

Daha eski videoları güncelle


Video SEO alanı için videoları optimize etmenin ilk adımı eski video içeriğinize bakmaktır. Bu, ne kadar videonun başarılı olduğunu görmenize yardımcı olur ve daha eski olmalarına rağmen daha fazla trafik kazanabilecek videolar olabilir.
Bu, daha fazla aranabilir terim ve anahtar kelime içerecek şekilde başlığı ve açıklamayı güncellemek ve hatta daha önce kaçırmış olabileceğiniz alakalı bağlantıları ve etiketleri eklemek anlamına gelir.
YouTube'da, video seo için video içeriğinizi güncellemek oldukça basittir, çünkü düzenleme sistemi işlemi sorunsuz hale getirir. Bu, mevcut içeriğe ayak uydurmak için eski blogları güncellemeye benzer.
Videoları güncellemek bir seçenek olmayabilir. Ancak güncelleme videosuna ek açıklamalar ve bağlantılar eklemek yalnızca yeni izleyiciler getirmez. Aynı zamanda onları daha yeni içeriğe yönlendirir.

Video SEO için Kaliteyi optimize et


Daha fazla insanın içeriklerinize erişmesinin en iyi nedenlerinden biri, ne kadar iyi yapılmış olmalarıdır. YouTube'da en çok görüntülenen videolar, yapımlarında kaliteyi yükseltmeyi taahhüt eden kanallardan geliyor.
Bu, sağlam grafikler ve görüntüler ile birlikte iyi ses ve video kalitesine sahip olmak anlamına gelir. Kaliteli videolar oluşturmak, ilk videoda gerçekleşmeyebilecek bir şeydir ancak zamanınıza ve çabalarınıza yatırım yapmak, izleyicilerin hoşlanacağı daha iyi görünümlü videolar getirir.
Bazı insanlar kaliteli videolar oluşturmak ve Video SEO için profesyonel yardıma ihtiyaç duyacağınızı düşünebilir. Ancak internette bilmeniz gereken birçok şeyle, kendiniz de bunu yapabilirsiniz. İçerik sunumu, daha fazla görüş ve trafik çekmenin ve başarının bileşenleri olduğundan emin olmanızı sağlamanın en önemli unsurlarından biridir.

Sosyal Medya Paylaşımı ve Canlı Video


Sosyal medya web siteleri, internette içerik paylaşmak için en iyi yer haline gelmiştir. Twitter'dan Facebook'a içerik paylaşımı, kitlenizi genişletmek ve bir web sitesine daha fazla trafik çekmek için daha fazla fırsat sunar.
Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, Facebook, web sitelerini daha uygun bir video platformu haline getirmek için optimize ediyor. Bu da video SEO alanında olumlu görüşlerde bir artış meydana getiriyor ve daha fazla kullanıcının faydalanmasını sağlıyor.
Facebook dışında, Twitter ve Instagram da video içeriğini platformlarında daha erişilebilir hale getirdi. İkincisi YouTube'a benzer bir video platformu olan yeni IGTV’de 2019 da piyasada ağırlığını koyacak sitelerden birisi olacak.
Canlı video da popüler hale geldi, mobil kullanıcılar videoları birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde ayarlayabiliyorlar. Bu, video içeriğini kullanarak viral sosyal medya kampanyaları oluşturmayı çok daha kolay bir iş haline getirir. Böylece daha fazla görüntülenme ve trafik elde etmeyi sağlar.
Birçok büyük marka video içeriğinden yararlanıyor ve bunlara bir göz atmanız, kaliteli videolar oluşturmanıza yardımcı olacak ve ayrıca izleyicilerinizin videolarında ne görmek istediği hakkında bir fikir sahibi olabileceksiniz.

Bunları içeriğinizin geri kalanına entegre edin


Blog içeriği her zaman organik trafiği yönlendirmenin en iyi yollarından biri olmuştur. Bu durum, video içeriğini bütünleştirmenin her iki platformunuzun da daha fazla trafik kazanmasına yardımcı olacak bir şey olabileceği anlamına gelir.
Video eklemek, içeriğinize yeni bir boyut ekleyerek kullanıcıların belirli bir konu hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve hatta farklı konuları birbirine köprü yapmasına olanak sağlar. Video SEO çalışmasının faydalarından birisi de Bloglar ve videolar daha fazla kullanıcının yeni web siteleri keşfetmesine olanak tanır. Ayrıca daha fazla trafik sağlar ve daha faydalı olabileceği daha fazla potansiyel bağlantı kurar.
Pek çok kullanıcı, içeriklerinde daha fazla etkileşim kurmak ve okurken onlara başka bir boyut kazandırmak için videolar eklemek istiyor. Örneğin, bir video oyunu inceleme makalesini okumak, aynı zamanda konuyu farklı bir bakış açısıyla analiz etmenize olanak tanıyan bir inceleme videosuna bir bağlantı içerebilir.
Kullanıcı deneyimini en iyi duruma getirmenin yanı sıra, makaleleriniz için trafik getirebilir ve videolarınız için daha fazla görüntü elde edersiniz.

Anahtar Paket Servisi


Video içeriği 2019’da daha da büyüyecek ve bundan yararlanmaya hazır olmanızı sağlamak en iyisidir. Bu adımlarla, web sitelerinize ve kanallarınıza daha fazla görüntüleme ve trafik çekecek kalitede içerik oluşturabilirsiniz.
Video içeriği veya Video SEO hakkında sorularınız ve sorularınız varsa, iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.Ayrıca sosyal medya paylaşımlarımızda yorumlarınızı ve sorularınızı sorabilirsiniz.

youtube seo, Video SEO Optimizasyonu, 2019’da Video SEO Optimizasyonu Trend Olacak , video seo, organik video hit, youtube hit, videonun google da yükselmesi, youtube ziyaretçi çekmek, video ile ziyaretçi çekmek, video için seo yapmak, görsel seo,