Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin Tüyolar

Tarih : 2019-10-01 - Son Ziyaret : 2022-05-21 22:30:59

Web sitenizi yeniden tasarlamanın başarılı olması için tüyoları sizler için derledik. İşlevselliği Yok sayma, Marka Tutarlılığı , Kaliteye Yatırım,

Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin Tüyolar

Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin Tüyolar

1675

Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin Tüyolar

Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin Tüyolar ; İşlevselliği Yok sayma, Marka Tutarlılığı , Kaliteye Yatırım, marka stili kılavuzu, Kendin yap web sitesi, nitelikli kullanıcı deneyimi hakkında bilgiler

Web Sitenizi Yeniden Tasarlamanın Başarılı Olması İçin Tüyolar : Web sitesini yeniden tasarlamak eski bir evi alıp restore etmek gibidir. Birçok plan ve üzerine kafa patlatmak gerekir. Bu süreci sizler için daha kolay atlatabileceğiniz önerilerimiz var.

1. Kalifiye Uzman Kiralama
Kabul ediyorum, ev yenileme için mimarlar ve tasarım firmalarıyla konuşmaya başladığımızda, hizmetlerinin tahminleri ucuz değildi ve kısaca kendimize Gerçekten bir mimar kullanmak zorunda mıyız? Diye sorduk. Kesin bir evet . Kendin yap web sitesi platformları için reklamlar kolay görünmesine ve üniversite organizasyonu için bir site oluşturmasına rağmen, web sitesi yeniden tasarım projenizi amatörlere emanet etmeyin. Web siteniz muhtemelen işiniz için en kritik pazarlama aracıdır. Web siteniz yeniden tasarlanacak, bir parça kâğıt alıp köşelerinden kesmek gibi bir şey değil. Nitelikli bir UX (kullanıcı deneyimi) stratejisti, gelecekteki baş ağrılarını önleyebilecek görüş ve planlar sunabilir. Şirketler genellikle her üç ila dört yılda bir sitelerini yeniden tasarlar, ancak uygun UX planlaması sitenize uzun ömür sağlayabilir ve gelecekteki güncellemeleri daha az önemli hale getirebilir. Siteniz sağlam bir kişisel araştırma ve bilgi mimarisi temeli üzerine kuruluysa, en kısa zamanda yeniden tasarlamanız gerekmeyecek ve sonuçta binlerce lira tasarruf etmeniz gerekmeyecek. UX stratejistiniz, web sitenizin amaçlarını anlamak ve sitenizin mimarisine ilişkin bilinçli kararlara dönüştürmek için sizinle birlikte çalışabilir. Web tasarım şirketlerini karşılaştırırken UX planlama sürecini sorun. Özel tel kafesler oluşturup oluşturmadıklarını veya yalnızca şablonları değiştirip değiştirmediklerini öğrenin. Kimlik bilgilerini kontrol edin ve referanslar isteyin. Önceki sitelerinin nasıl göründüğüne bakmayın; sitelerin nasıl performans gösterdiğini öğrenin. Renkleri ve görüntüleri seçmeden önce derinlemesine yapılan bir plan gelecek için önemli olacaktır.

2. İşlevselliği Yok sayma
Ne yazık ki, birçok müşteri ve web tasarımı şirketi, sitenin bir masaüstü bilgisayarda nasıl göründüğüne odaklanırken, mobil veya tablet tasarımı ikinci plana atılıyor. 2018 de yapılan bir araştırmaya göre, dünya çapında tüm web sitesi trafiğinin 52,2 kadarı artık mobil telefonları aracılığıyla oluşturuluyor. Stratejik olarak yalnızca sitenin mobil bir cihazda nasıl göründüğünü değil, en önemlisi nasıl çalıştığını da düşünün. Çoğu zaman, navigasyonun değişmesi, içeriğin kesilmesi veya işlevsel bileşenlerin yeniden düşünülmesi gerekir. Güçlü UX ve web tasarımı uzmanları, konuşmanın başında mobil uyarlana bilirliği ele alacak ve sitenizin hedef kitleniz için iyi çalışacağını garanti edecektir.

3. Marka Tutarlılığı Önemlidir
Sağlam bir görsel marka kimliğinin girdiği yer burasıdır. Birçok şirketin logo yönergeleri vardır ve bu nedenle yanlışlıkla bir marka stili kılavuzuna sahip olduklarını düşünürler. Logonuz şüphesiz kritik bir bileşendir, ancak;
Renk paleti
Matbaacılık
Görüntü seçimi
Ikonografinin kullanımı
Mesajlaşma tonu ve sesi gibi bileşenlerin önemi ile bir bütünlük sergiler.
Bu kurallar işletmeniz için henüz belirlenmemişse, bir web sitesini yeniden tasarlama zamanınız gelmiş demektir. Bu standartların basitleştirilmiş bir versiyonu da düzenlenebilir. Yalnızca web sitenizi görselleştirmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sonraki tüm pazarlama iletişiminin markanızla tutarlı olmasını sağlamak için de yönergeler kullanılabilir.

4. Kaliteye Yatırım Yapın
Eşsiz bir ürüne, yere veya hizmete sahipseniz, saygın bir fotoğrafçı ile kaliteli bir fotoğraf çekimine yatırım yapın. Kötü ürün fotoğrafçılığının mahvettiği, çok güzel tasarlanmış web siteleri gördüm. İşiniz daha az elle tutulursa ve özel bir çekimi haklı göstermiyorsa, orijinal ve doğal hissettiren yüksek kaliteli fotoğraf çekimi kullandığınızdan emin olun. Sitenize personel veya liderlik ekibi fotoğrafları ekliyorsanız, görüntüleri benzersiz bir şekilde çekmek için yetenekli bir portre fotoğrafçısına yatırım yapın. Ön tarafta biraz daha pahalı olabilir, ancak izleyicileriniz ve müşterileriniz fark edecek.
Web sitenizin yeniden tasarlanması önemli bir yatırımdır ve gelecek yılların avantajlarından yararlanabilmeniz için doğru yapılması önemlidir. Uzmanların yardımını ararsanız, planlama ve kaliteye yatırım yapar ve markanıza sadık kalırsanız, web sitenizin yapım sürecinde aradığınız getiriyi sağladığınızdan emin olabilirsiniz. Bu blog, web sitenizi yeniden tasarlamanın nasıl başarılı bir şekilde yapılacağı konusundaki serinin üçüncü bölümüdür.
Bu serideki ilk bloğu görmek için, Bir Web Sitesini Yeniden Tasarlamanın Başarılı Olması: Bir Pazarlama Danışmanının Perspektifi için yukarıdaki bağlantıya tıklayın. Ya da bu serideki ikinci bloğu okumaya devam edin, Geliştirme Sıralamanızı Tamamlamayan Başarılı Bir Yeniden Tasarım Nasıl Başlatılır? Geliştirme ekibimizin bakış açısından.

Web Sitesini Yeniden Tasarlamak İçin Tüyolar, İşlevselliği Yok sayma, Marka Tutarlılığı , Kaliteye Yatırım, marka stili kılavuzu, Kendin yap web sitesi, nitelikli kullanıcı deneyimi, web tasarımı şirketi, mobil veya tablet tasarımı, web tasarımı uzmanları