2022-01-28 09:47:58

3899

Bu sayfaya reklam verebilir veya sitenizde ilgili bağlantının linkini eklebilirsiniz. Sayfanın altında bulunan whatsapp danışma hattından bilgi alabilirsiniz.

Asma Tavan

Asma Tavan özellikleri, çeşitleri, uygulama alanları ve her çeşit panel asma tavan sistemi ile ilgili bilgileri derledik.

  • Asma Tavan, Özellikleri, çeşitleri, uygulama alanları,Alüminyum asma tavan, Akustik asma tavan, Metal asma tavan, Lamel asma tavan, Petek asma tavan, Karolam asma tavan, asma tavan nasıl yapılı, asma tavan fiyatları, asma tavan firmaları, uygun fiyat

Asma Tavan Detaylar

Panel asma tavalar alüminyum kaplamadır ve boyama biçimleri ise bant panellerine yapılır. Renklendirmeleri de fırında boyama sistemiyle alüminyum bölümlerine yapılır. Panel asma tavanın monte edilmesi de panel kısımlarının birbirine geçirilmesi ile tamamlanır.

Yine aynı şekilde renklendirilmiş bant bölgesinin özel monte kısmı da birbirini geçirilir ve montaj tamamlanır.

Panel asma tavanlar aynı zamanda gerçekten güvenilir sistemlerdir. Montaj sırasında aradaki boşluklar 5 milimetre ve 15 milimetre arasında farklılık gösterebilir ve bu kullanıcının isteğine göre yapılabilir.

Panel Asma Tavan Ebat Ve Genişlik ; Panel asma tavan sistemlerinde ebat seçenekleri mevcuttur. Ebatlar genişlik olarak 85 milimetre, 100 milimetre, 180 milimetre ve 250 milimetre olarak ta değişebilmektedir. Bu sayede istenilen kalınlık elde edilebilir ve tabi buda sağlamlık açısından da bir seçenek olduğu anlamına gelir.

Ne kadar sağlam olabileceğini kullanıcı belirler.

Bu sağlamlık aynı zamanda panel asma tavan yüksekliğinin 5 metreye kadar uzanabilen doğrusal bir panel dahilinde olan tavan sisteminin iç tesisat olarak geniş hacmi dayanıklılıkla birleştiğinde kullanıcıya iç dizayn görünümünü, ses sisteminin kalabalık görünümünü ve bunun gibi bir çok görüntü kirliliğini rahatlıkla gizleyebilmektedir.

Panel Asma Tavanlarda Özellikler ; Kolay temizlenebilme panel asma tavanın özelliklerinden biridir. Hijyene önem verenler için oldukça idealdir. Panel asma tavan sistemlerinde dış yüzeyinin sade görüntüsü ışıklandırma sisteminin yardımıyla da olsa doğrusal bir görünüm vermesi söz konusudur.

Panel asma tavalar alüminyum kaplamadır ve boyama biçimleri ise bant panellerine yapılır.

Renklendirmeleri de fırında boyama sistemiyle alüminyum bölümlerine yapılır.

Asma tavanın monte edilmesi de panel kısımlarının birbirine geçirilmesi ile tamamlanır. Yine aynı şekilde renklendirilmiş bant bölgesinin özel monte kısmı da birbirini geçirilir ve montaj tamamlanır.

Alüminyum panel asma tavanların sade görünümü ön plandadır ve yüzey kısmının renklendirilmesi bant ve Ral sistem boyalar ile yapılmaktadır.

Renkler genel tercih olarak beyaz, krem rengi, altın sarısı gibi renklerdir.
Panel Asma Tavan Uygulama Kolaylığı ; Panel asma tavanların kolay uygulanabilmesi hem zaman, hem de iş gücü açısından kolaylık sağlar ve kullanıcıyı memnun edecek dekoru kısa sürede teslim edilmesiyle memnun eder. Zamanın modern tasarımlarının da arasında yer alır.

Panel asma tavanlarda kolaylıkla modern çağı yakalayan şık bir görünümü rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Panel asma tavan sistemler kolaylıkla takılıp sökülebildiğinden alet edevat kullanılmadan çok rahat yapılabilmektedir. Bu artı bir avantajdır.

Diğer bir artı avantajda asma tavanın üst kısmına kolaylıkla ulaşabilir ve beş metreye kadar duvar boşluğu içerisine kablo tesisatı, ışıklandırma, ses sistemi, yangın detektörü gibi birçok şeyi de kamufle edebilir.

Aslında işin özünde bütün görüntü kirliliğinden sizi kurtarabilecek modernize bir tasarım şeklidir.

Kişiye Özel Panel Asma Tavanlar Yapılabilmesi ; Panel asma tavanların baskı çıtalı sistem olması kullanıcının fikirleriyle de aynı zamanda değişik tasarımlara ulaşmasını sağlar ve kişiselleştirilmiş olur.

Panel asma tavan sistemlerinin döşeme şekilleri akustik alana da imkân sağlayan bir sistem olduğundan yüksek ses sistemi içinde çok güzel bir imkân sağlamaktadır. Aynı zamanda bu sistem sesin yankılanmasını da engeller ve kaliteli bir ses imkânı salar.

Panel asma tavanlar birçok yerde kullanılabilir. Hemen hemen herkese hitap edebilen asma tavanlar her türlü bütçeye göre de yapılabilme imkânı da sağlar.

Ekonomik açıdan kesinlikle tercih edilebilir.
Panel asma tavanların kullanıldığı yerler ; Günümüzde panel asma tavanlar Hem kişisel zevklere göre hem de şirket veya kurumların tarzına göre yapılabilmesi, panel asma tavanları daha çok tercih edilmesini sağlamıştır.

Panel asma tavanlar şık görünümü ile göze hitap etmektedir ve modern tasarımlarla mekanınızı farklı bir havaya da sokacaktır.

Panel asma tavanların kullanıldığı oldukça fazla yer vardır.

Bunlar ; Hastaneler, ev salonları, mutfaklar, restoranlar, alışveriş merkezleri, cafeler, fabrikalar, ofisler, spor salonları, bankalar, mağazalar, havaalanları, trenler, metro ve terminaller gibi aynı zamanda kişinin isteğine göre bir çok yerde kullanılabilir.

Panel Asma tavanlar ve özellikleri ; Vektörel asma tavan, alçıpan asma tavan, taşyünü asma tavan, karolam asma tavan, petek asma tavan,lamel asma tavan, metal asma tavan, akustik asma tavan, alüminyum asma tavan gibi çeşitleri mevcuttur.

Vektörel asma tavan;

Vektörel panel sistemler ortama derinlik kazandırır ve içerisinde saklı aydınlatmalar barındırarak estetik görünüm sağlar.

Alçıpan asma tavan;

Alçıpan asma tavanlarda en önemli özelliklerden biri yangın, nem ve suya dayanıklı olmasıdır. Alçıların rengi vardır. Bunlar beyaz, kırmızı ve yeşildir. Kolay tamir edilebilir, depreme dayanıklı bilarda kullanımı idealdir ve ekonomik olarak tercih konusudur.

Taşyünü asma tavan;

Bazal taşının öğütülüp toz haline getirilerek, çeşitli kimyasal maddeler ve geri dönüşümlü çöp maddelerinin bileşimden oluşur. İnsan sağlığına zararsızdır. Neme oldukça yüksek daynıklılığı vardır.

Taşınabilir, boyanabilir, kirli hava, toz, dumanı yutarak havayı temizleyebilir.

Karolam asma tavan;

Mevcut döşemeye askı yardımıyla tutturulmuş kendine özel T24 profil sistemi ile oluşturulan karolaj içine alçı plakaların konulması ile oluşturulan asma tavan çeşididir.

Petek asma tavan;

Adı gibi petek görünümüne sahiptir. İstenmeyen kötü görünümlü donanımı yani havalandırma kanallarını, sıhhi tesisatı, mekanik tesisatı, elektrik tesisatı gibi saklamaya imkân sağlar.

Lamel asma tavan;

Tavan arasına kolay ulaşım sağlar. Hijyenik yapısı ile bakteri ve parazit barındırmaz. Islak zeminlerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir silinebilir. Estetik ve simetrik bir görünüm sunar.

Metal asma tavan;

Alışveriş merkezleri metro istasyonları gibi çok çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Farklı çeşitleri ve modelleri vardır. Kolay uygulanabilir. Temizleme kolaylığı sağlar.

Akustik asma tavan;

Akustik tavanlar sesin yankı yapmasına engel olur. Neme ateşe karşı dayanıklıdır. Aynı zaman da çok kolay montaj yapılır.

Alüminyum asma tavan;

Metal yüzey doğal ve yapay ışığın yansımasını sağlar. Toz toplamaz ve hijyen gerektirmez. Dekoratif açıdan güzel görünüm verir.

Asma Tavan Özellikleri Çeşitleri ve Uygulamaları : Asma Tavan Özellikleri Çeşitleri ve Uygulamaları kullanım alanları yapısal ve uygulama şekilleri uygun fiyat tasarım ve modelleri,dekorasyon firmaları


Asma Tavan, Özellikleri, çeşitleri, uygulama alanları,Alüminyum asma tavan, Akustik asma tavan, Metal asma tavan, Lamel asma tavan, Petek asma tavan, Karolam asma tavan, asma tavan nasıl yapılı, asma tavan fiyatları, asma tavan firmaları, uygun fiyatlı,