2022-05-20 09:43:33

4571

Bu sayfaya reklam verebilir veya sitenizde ilgili bağlantının linkini eklebilirsiniz. Sayfanın altında bulunan whatsapp danışma hattından bilgi alabilirsiniz.

Bahçe Dekorasyonları Fikirleri

Bahçe Dekorasyonları Fikirleri, Bahçenize salıncak seçerken yapılması gerekenler, Puf Minder Modelleri, Armut Yuvarlak Kare Dikdörtgen puf minder modelleri, Işıklandırmalar, bahçe mobilyaları, bahçe için bitkiler hakkında küçük ip uçlarını paylaştık.

  • Bahçe Dekorasyonları Fikirleri, Işıklandırmalar, mobilyalar, bitkiler ve çeşitli aksesuarlar. Bahçenize salıncak seçerken yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmeler. Bahçe dekorasyonu ile ilgili kısa bilgileri sizler için derledik.

Bahçe Dekorasyonları Fikirleri Detaylar

Bahçe Dekorasyonları Fikirleri : Günümüzde bahçeli evler oldukça fazla tercih edilir. Bunun sebebi ise insanların evleri haricinde güzel vakit geçirebilecekleri mekânlardan biride evlerinin bahçeleridir. Bahçeler misafirler ve hoş sohbetlere yer verir. İşte bu yüzden ev dekorasyonlarının yanı sıra bahçe dekorasyonları da oldukça önemlidir.
Işıklandırmalar, mobilyalar, bitkiler ve çeşitli aksesuarlar bahçenizin yapımında kullanılması gerekli en önemli gereçlerdir. İlk önce oturma alanını belirlemek gerekir. Daha sonra ışıklandırmayla devam edebilirsiniz. Işıklandırmayı bahçe kapısından başlayıp oturum alanınıza kadar devam ettirmeli ve bir yol belirlemelisiniz. Bu ışıklandırmaları bahçe fenerleri kullanarak yapabilirsiniz. Hatta güneş enerjili lambaları kullanıp daha avantajlı hale getirebilirsiniz.
Daha sonra bahçe mobilyalarınızın seçimi gelir. Bahçenizde kullanacağınız mobilyalar rattan ,plastik ya da ağaçtan olabilir. Ağaç olursa doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz. Fakat ağaç mobilyaların bakımı zor olduğundan tüm mobilyalarınızı ağaç olarak tercih etmeyebilirsiniz.
Artık günümüzde sıklıkla bahçe dekorlarında kullanılan rattan bahçe mobilyaları hem doğal bir görünüm verir hem de yağmur, kar, don gibi doğa olaylarına karşı dayanıklıdır. Kullanımı daha kolay ve hafiftir. Renk seçenekleri mevcuttur. Görünüm olarak örgü biçimindedir. Bahçeler için oldukça hoş dekorasyonlar yapılmasında yardımcı olur. Bahçelerin olmazsa olmazı olan bitkilerde dekorasyonda çok etkin bir rol oynamaktadır. Bitkileri seçerken bahçenizin formatına uygun bitkiler seçmek önemlidir. Aynı zamanda yaz kış kullanabileceğiniz bahçelerde her mevsim açan, uzun süre susuz kalabilecek bitkiler tasarruf açısından önemlidir.
Hatta bazen tercih olarak yapay bitkilerde kullanabilirsiniz. Buda oldukça tasarrufludur. Bahçenizi bitkilerin yanı sıra çeşitli biblolar, küçük süs havuzları, hasır sepetler gibi aksesuarlarla da donatıp harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bahçenizi yaparken keyif almaya başladıysanız doğru yoldasınız demektir. Şöyle bir bakarsak yapmanız gerekenlere oldukça keyifli işler sizi bekliyor demektir.


Bahçenize salıncak seçerken yapılması gerekenler
Bahçelerimizde kullanabileceğimiz en güzel ürünlerdendir salıncaklar. Herkese hitap edebilen salıncaklar bahçeler için oldukça güzel bir görünüm vermektedir. Dinlenme alanlarından biri olan bahçeler, bahçe salıncaklarıyla size bu imkânı daha da fazla sunmaktadır. Bahçelerimize salıncak modeli seçerken bazı konulara dikkat etmek gerekir. Salıncağı koyacağınız yer, iklim ve güvenlik şartları nelerdir bakmalısınız.
Öncelikle koyduğunuz yerde salıncağınız çocuklarınızın ve sizin açınızdan rahatsızlık vermeyecek bir yere yerleştirilmelidir. Daha sonra salıncağınızın monte işlemini yaparken sağlamlığını kontrol etmelisiniz. Diğer bir konu ise salıncağınız çok parçalı olmaması konusuna dikkat etmelisiniz. Eklemeli parçalar demek bol cıvata anlamına gelmektedir buda salıncağınızın zamanla esneyerek formunu kaybetmesini sağlayacağından olumsuz sonuçlar verecektir.
Dekorasyon açısından ise bahçelerinize seçeceğiniz salıncak modelinin modern ve şık görünmesi mobilyalarınıza uyumlu olması çok iyi bir seçim olacaktır. Bahçelerinizin büyüklüğüne de göre salıncak boyutunu belirlemelisiniz. Bahçelerinizde değişiklik yapmak adına son yıllarda en çok tercih edilen salıncak modellerini kullanabilir ve keyifli ortamlar sağlayabilirsiniz.


Puf Minder Modelleri
Puf minder modelleri dekorasyonda keyifli ortamlar yaratmanızı sağlar. Puf minderler son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen minderlerdir. Evinizin her yerinde çok rahat kullanabileceğiniz ürünlerdir. Model ve renk seçeneği açısından çok çeşitleri vardır.
Fiyat olarak ta kullanıcılara hitap etmektedir. Puf minderler evlerinizin yatak odalarında, salonlarda, oturma odalarında, çocukların odalarında, bahçelerde kullanmak mümkün olduğu gibi artık birçok iş yerinde de kullanılmaktadır. Hem dekoratif bir görünüm verir hem de keyifli alanlar oluşturmanızı sağlar. Günümüzde kullanılan birçok keyifli puf minder tasarımları vardır. Karşımıza çok farklı tasarılarla çıkan puf minderler tarzınızı yansıtırken de sizlere yardımcı olacaktır.
Puf modellerine bakacak olursak;
- Yuvarlak puf minder modelleri
- Kare puf minder modelleri
- Dikdörtgen puf minder modelleri
- Armut puf minder modelleri
Bu puf minderler en çok öne çıkan modellerdir.
Puf minderlerinde klasik modelleri vardır. Klasik döşenmiş mekânlarınıza puf minder kullanabilir şık ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynı zaman da puf minderler boyut olarak farklılıklar göstermektedir. İşte bu yüzden evinizde fazla yer kaplamadan dekorunuza puf minderleri ekleyebilirsiniz. Rahatlık açısından düşünürsek yani rahatınıza düşkünseniz de kesinlikle tercih etmelisiniz.

Bahçe Dekorasyonları Fikirleri : Bahçe Dekorasyonları Fikirleri Işıklandırmalar, mobilyalar, bitkiler, Puf Minder Modelleri, Bahçenize salıncak seçerken yapılması gerekenler


Bahçe Dekorasyonları Fikirleri, Bahçede ışıklandırmalar, bahçe bitkileri, Puf Minder Modelleri, Bahçenize salıncak seçerken yapılması gerekenler, Yuvarlak puf minder modelleri, Kare puf minder modelleri, Dikdörtgen puf minder modelleri